Podkarpacka Liga Dzieci w pływaniu – relacja

przez ADM/I.S.

W minioną sobotę 2 marca na obiektach pływackich w Dębicy zainaugurowano zmagania w PLD w pływaniu. Na pierwszą edycję zawodów zjechało do Dębicy 19 podkarpackich klubów, a łączna liczba zawodników wyniosła 368. Nowodębskie Piranie stawiły się na starcie w 23 osobowym składzie: Karolina Kwaśnik, Emilia Regiec, Piotr Wiącek, Beniamin Chmielowiec, Stanisław Krasowski, Marcin Ozga, Anna Sudoł, Zuzanna Spelak, Aleksandra Żywiec, Patrycja Sędyka, Karol Rozmus, Andrzej Migas, Maciej Gołąbek, Szymon Skiba, Kamil Rębisz , Antoni Słomka, Antonina Duś, Antonina Deptuch, Julia Gołąbek, Natalia Podkowa, Pola Jawor, Emil Wołosz, Łukasz Rak.

Piranie jak  zwykle walczyły bardzo dzielnie, poprawiając wiele rekordów życiowych, co skutkowało pokaźną zdobyczą do tabel punktowych. Ostatecznie w gronie 19 klubów pierwszą rundę zakończyliśmy na 4 miejscu, co należy uznać za bardzo dobry wynik.

Tabela ligowa TUTAJ

Nasi zawodnicy zdobyli również 4 medale (2 złote i 2 brązowe).

Na podium stanęli:

Złoto

Karol Rozmus na 100 m stylem dowolnym

Sztafeta 4×50 stylem dowolnym w składzie: Anna Sudoł, Kamil Rębisz, Zuzanna Spelak, Karol Rozmus

Brąz

Anna Sudoł na 50 m stylem grzbietowym

Karol Rozmus na 50 m stylem grzbietowym

Serdeczne gratulacje dla naszych zawodników!!!

W najbliższą sobotę 9 marca na krytej pływalni w Nowej Dębie odbędą się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego dzieci 10 i 11 letnich. Piranie wystawią mocną reprezentację, więc zachęcamy do kibicowania i śledzenia rywalizacji naszych najmłodszych adeptów.

Hubert Krasowski

Trener sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba