Piranie SOSiR Nowa Dęba na podium Podkarpackiej Ligii Dzieci

przez ADM/I.S.

W dniu 3 grudnia w Mielcu odbyła się finałowa edycja PLD w pływaniu. Piranie wybrały się na te zawody w następującym składzie: Lena Sowa, Zuzanna Spelak, Anna Sudoł , Karol Rozmus, Emilia Regiec , Karolina Kwaśnik, Piotr Wiącek, Marcin Ozga, Wiktor Rydzik, Stanisław Krasowski, Maja Rozmus, Maja Daniek, Lena Kosiorowska, Karolina Gałązka, Zofia Surowiec, Florian Piekarz, Szymon Odron , Jan Dobrowolski.

Piranie spisały się świetnie zdobywając 39 punktów do ligowej tabeli co pozwoliło ostatecznie zająć miejsce na trzecim stopniu podium całej jesiennej edycji PLD. Możemy przy tym mówić o dużym szczęściu i niespotykanym do tej pory przypadku, bowiem drużyny Sokoła Rzeszów i Akademii Pływania PROSWIM po trzech rundach zanotowały remis punktowy i wspólnie zajęły 2 miejsce. Zwyciężyła natomiast drużyna Delfina Tarnobrzeg.

Tabela po 3 edycjach TUTAJ

Medale indywidualne zdobywali dla nas:

Złoto

Rozmus Maja w wyścigu na 50m stylem motylkowym

Brąz

Rozmus Karol w wyścigu na 50 m stylem motylkowym

Kwaśnik Karolina w wyścigu na 50 m stylem motylkowym

Rozmus Maja w wyścigu na 50 m stylem klasycznym

Sztafeta dziewcząt 4×50 m Dowolnym (Karolina Gałązka, Maja Daniek, Lena Kosiorowska, Maja Rozmus)

Kompletne wyników TUTAJ

Wszyscy nasi zawodnicy zanotowali dobre występy często bijąc swoje rekordy życiowe i przekraczając kolejne bariery pływackiego rzemiosła. Gratulacje!!!

Był to ostatni akcent tegorocznych zmagań naszych pływaków, dla których kończący się sezon był niezwykle udany i bogaty w sukcesy.

Brawo Piranie!!!

Hubert Krasowski, Piotr Socha, Łukasz Mazur

Trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba

no images were found