Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10-11 lat w Strzyżowie

przez ADM/I.S.

17 kwietnia 2016 r. w Strzyżowie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego dzieci 10 – 11 lat. W rywalizacji sportowej wzięło udział 217 zawodników z 14 klubów, którzy startowali ogółem w 22 konkurencjach. Skład nowodębskich Piranii liczył 8 reprezentantów. Po zawodach można stwierdzić, iż zawodnicy z Nowej Dęby dobrze „czują” style: Delfin, Klasyk oraz Dowolny. W tych stylach bowiem stawali na podium w Strzyżowie.

Piranie – za nami jedne z cięższych zawodów. Chylę czoło przed wszystkimi zawodnikami, którzy reprezentowali nasze miasto w Strzyżowie. Duch rywalizacji sportowej i dreszczyk emocji były odczuwalne w każdym starcie. Dopingu ze strony kibiców również nie brakowało. Nowodębska drużyna wywalczyła łącznie sześć medali: cztery srebrne i dwa brązowe.

W pierwszej części zawodów podium wywalczyły Natalia Chuchla oraz Karolina Byczek – były to srebrne medale. Po nich startował Hubert Maguder, który uzyskał trzeci czas na dystansie 100m st. klasycznym. Drugi blok zawodów rozpoczął się o godz. 15.00, w którym Piranie wywalczyły kolejne trzy medale. Pięknie wystartował Bartosz Urban, który uzyskał drugi czas na dystansie 200m st. dowolnym. Karolina Byczek uzyskała drugi czas na dystansie 100m st. delfin. Natalia Chuchla uzyskała trzeci czas na dystansie 50m st. dowolnym.

Lista medalistów:

Byczek Karolina 100m St. Delfin 1:36.99 Miejsce 2
Urban Bartosz 200m St. Dowolny 2:51.25 Miejsce 2
Byczek Karolina 100m St.  Klasyk 1:46.04 Miejsce 2
Chuchla Natalia 100m St. Klasyk 1:51.97 Miejsce 2
Maguder Hubert 100m St.  Klasyk 1:38.12 Miejsce 3
Chuchla Natalia 50m St. Dowolny 44,49 Miejsce 3

Można śmiało mówić o dobrym rozwoju naszych Piranii, gdyż już w tym roku stanęli na podium sześciokrotnie, a czwartych miejsc również nie brakowało. Wielkie brawa należą się dla najmłodszych zawodników, którzy dzielnie reprezentowali Nową Dębę. Wśród nich jest Natalia Chuchla z dwoma medalami, a ponadto Kamil Dzióda i Patryk Sępień. Wkrótce Piranie wybierają się na kolejne zawody w Łańcucie oraz w Stalowej Woli. Trzymajmy kciuki za Piranie. Niech nadal udowadniają, że poprzez dobry trening można się ścigać z najlepszymi zawodnikami z Podkarpacia.

 

Piotr Socha

Trener SOSiR Nowa Dęba