Finał Podkarpackiej Ligii Dzieci w pływaniu

przez ADM/I.S.

W ubiegłą sobotę 6 maja w Rzeszowie odbyła się finałowa edycja PLD w pływaniu. Na te zawody zgłosiły się 22 podkarpackie drużyny, a łączna liczba zawodników wyniosła 371. Tak wysoka frekwencja wpłynęła na bardzo wysoki poziom zmagań i świadczy o tym, że pływanie w naszym województwie stale się rozwija. Areną zmagań był nowoczesny obiekt oddany do użytku w tym roku, co dodatkowo zwiększyło atrakcyjność zawodów zarówno dla dzieciaków jak i kibiców.

Piranie wystąpiły w 17 osobowym składzie: Maja Rozmus, Maja Daniek, Karolina Gałązka, Lena Kosiorowska, Bartosz Kopeć, Jan Dobrowolski, Szymon Ordon, Florian Piekarz, Zuzanna Spelak, Anna Sudoł, Karolina Kwaśnik, Emilka Regiec, Stanisław Krasowski, Karol Rozmus, Piotr Wiącek, Wiktor Rydzik, Marcin Ozga.

Nasza drużyna zdobyła 32 punkty do ligowej tabeli, a na podium stanęła Maja Rozmus zdobywając 2 srebrne medale w wyścigach na 100 m stylem motylkowym i 50 m stylem grzbietowym. Srebrny medal wywalczyła też sztafeta chłopców starszych w składzie Bartosz kopeć, Florian Piekarz, Szymon Ordon, Jan Dobrowolski. Dodatkowo punkty za miejsca w pierwszej szóstce zdobywali: Karolina Kwaśnik, Karol Rozmus, Staś Krasowski, Szymon Ordon i Janek Dobrowolski.

Ostatecznie udało się nam awansować z siódmego na szóste miejsce w ligowej tabeli.