Podkarpacka Liga Pływacka Dzieci w Nowej Dębie

przez ADM/I.S.

W dniu 29 kwietnia nowodębska pływalnia po raz kolejny była organizatorem finałowej edycji Ligii Dzieci w pływaniu. Na starcie stanęło 15 klubów Podkarpacia reprezentowanych przez 248 zawodników, którzy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe ( 12 lat, oraz 11 lat i młodsi). Zawodnicy pomimo młodego wieku prezentowali nie lada umiejętności pływackie, a jedną z konkurencji był wyścig 12-latków na 400 metrów stylem dowolnym. Na starcie nie zabrakło Piranii SOSiR Nowa Dęba, nasza drużyna prowadzona przez trenera Piotra Sochę spisała się bardzo dobrze zajmując w punktacji drużynowej  7 miejsce. Indywidualnie najlepiej spisał się Hubert Maguder, który w wyścigu na 200 metrów stylem klasycznym zajął 3 miejsce. Świetne wyniki uzyskali również Maksym Siwiec na 50 metrów stylem klasycznym oraz Kamil Dzióba na 50 metrów grzbietem, obaj zajęli miejsca czwarte. Zawody przeprowadzone zostały pod okiem pani Ewy Furman (sędzia klasy międzynarodowej) oraz w obecności prezesa Podkarpackiego Okręgowego Związku Pływackiego – pana Roberta Wieczorka. Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie po raz kolejny otrzymał bardzo dobre recenzję za zorganizowanie tak dużej imprezy i zapewne zawody tak wysokiej rangi zagoszczą jeszcze w naszym mieście.

Hubert Krasowski trener sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba

Tabela wyników Podkarpackiej Ligi Pływackiej Dzieci 11 i 12 lat – III edycja wiosna 2017