„Lecimy ku Niepodległej”

przez ADM/I.S.

1 czerwca na stadionie SOSiR w Nowej Dębie odbyły się pokazy modeli latających „Lecimy ku Niepodległej”. Organizatorem Biegów było Nowodębskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne.

Impreza organizowana i finansowana w ramach Zadania: „Polskie drogi do niepodległości!!!” w ramach projektu grantowego pn. Organizacja wydarzeń rekreacyjnych, wykorzystujących zasoby turystyczno-rekreacyjne współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Podczas pokazów członkowie modelarni przy SOK Nowa Dęba zaprezentowali kilkanaście modeli latających napędzanych silnikami spalinowymi i elektrycznymi, zdalnie sterowanych. Prezentowane również były makiety samolotów z II Wojny Światowej np. Republik P-47 Thunderbolt, Curtiss P-40 Warhawk, Supermarine Spitfire, Tiger Moth, F6 Hellcat, B39 Airacobra.

Na zakończenie pokazano loty i akrobacje modeli szkolnych i wyczynowych. Jeden z modelarzy zaprezentował loty DRONA wykonanego również w modelarni.

Wszystkie modele wykonane zostały przez adeptów sztuki modelarstwa zrzeszonych w nowodębskiej modelarni pod kierunkiem instruktora Janusza Mroczka. Przypominamy, że modelarnia jest otwarta dla wszystkich chętnych w SOK Nowa Dęba we wtorki, środy i piątki od 17-19.