Kacper Mistrzem Polski, Agata Brązową Medalistką

przez ADM/I.S.

W dniach 26-27.09.2020r. w Słupsku odbyły się Mistrzostwa  Polski Młodzików U-16. W mistrzostwach tych bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Mistrzem Polski w chodzie na 5000m został Kacper Gołąbek w czasie rekordu życiowego 25,25,04. Warto podkreślić, że jest to jego drugi medal mistrzostw Polski, w roku 2019 w Tarnowie zdobył brązowy medal. Jest to duży sukces tego młodego lekkoatlety, który był faworytem tej konkurencji i zwyciężył. Kacper jest kuzynem Grzegorza Sudoła v-mistrza Europy, brązowego medalisty Mistrzostwa Świata, trzykrotnego olimpijczyka w chodzie sportowym na 50km, dobrze by było gdyby w przyszłości poszedł w ślady sławnego kuzyna. Również rewelacyjnie na Mistrzostwach zaprezentowała się wychowanka trenera Dariusza Żaka Agata Puzio, która zdobyła brązowy medal w biegu na 300m w czasie nowego rekordu życiowego, który wynosi 40,30. Bardzo dobrze w chodzie na 5000m zaprezentował się Kacper Łuc, który zajął czwarte miejsce w czasie rekordu życiowego 27,24,95. Natomiast Jasiek Mokrzycki zajął dobre dziewiąte miejsce w biegu na 2000m, a który był faworytem tego biegu, gdyż zajmował drugie miejsce w tabelach w czasie 5,59,49, natomiast na Mistrzostwach osiągnął czas 6,08,34, ale tak w sporcie się zdarza, że nie zawsze faworyci zwyciężają.

Miejsca pozostałych reprezentantów MKS – STAL:

Ola Łuc – 15 miejsce w chodzie na 3000m, 29 miejsce w biegu na 2000m w czasie 8,06,71

Emilia Jaskot – 71 miejsce w biegu na 2000m.

Wszyscy zawodnicy poza Agatą Puzio to wychowankowie trenera Juliana Zięby. Medal Kacpra Gołąbka to 199 medal Mistrzostw Polski wychowanków trenera Zięby, dla przypomnienia 100 medal zdobył Grzegorz Sudoł. Duże brawa dla młodych lekkoatletów MKS – STAL i dalszych sukcesów.