„Nowa Dęba na 5” i „XXI Biegi Uliczne” już za nami

przez ADM/I.S.

19 czerwca w Nowej Dębie odbyły się już po raz dwudziesty pierwszy Biegi Uliczne.

Tym razem w zmienionej formule. W tym roku jubileusz 30-lecia obchodzi Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

 Jednym z punktów obchodów była organizacja Triady, trzech biegów w Tarnobrzegu, Nowej Dębie i Stalowej Woli.

„Bieg Nowa Dęba na 5” TRIADA ARP S.A. wpisał się w organizowane tradycyjne „Nowodębskie Biegi Uliczne” organizowane przez Nowodębskie Towarzystwo Społeczno- Kulturalne. Zapisy do Biegu Głównego prowadzone były internetowo przez firmę Timekeeper. Cała  zebrana kwota z wpisowego, zostanie przekazana potrzebującej rodzinie wskazanej przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Ostatecznie w biegu „Nowa Dęba na 5” wystartowało 99 zawodników. Ponad trzydziestu chętnych, którzy nie zmieścili się w limicie wyznaczonym przez organizatorów wystartowało poza konkursem.

Trasa Biegu Głównego prowadziła przez tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Nowej Dębie. Start ul. Szypowskiego, następnie przez tereny leśne, ul. Sikorskiego, Mickiewicza, 1 Maja, Jana Pawła II meta ul. Żeromskiego. Przed startem Dyrektor TSSE Euro-Park Wisłosan ARP Pan Tomasz Miśko podziękował wszystkim zawodnikom za udział w biegu dla uczczenia 30 rocznicy powstania ARP S,A.

Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba powitał uczestników przybyłych do Nowej Dęby i życzył udanych zawodów. Sygnał do startu dał Dyrektor ARP S.A. Tomasz Miśko.

Każdy uczestnik Biegu Głównego otrzymał okolicznościowy medal i pamiątkową koszulkę. Trasę zabezpieczali na motocyklach,  funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Na skrzyżowaniach bezpieczeństwo zapewnili Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Teren leśny zabezpieczali Strażnicy Leśni z Nadleśnictwa Nowa Dęba.

Znaczący udział w zabezpieczeniu biegu mieli druhowie OSP z Alfredówki, Tarnowskiej Woli i Rozalina. Ponadto nad bezpieczeństwem zawodników czuwali wolontariusze z drużyny Związku Strzeleckiego Strzelec z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie. A także w ramach wolontariatu uczennice Zespołu Szkół Nr 1 w Nowe Dębie. Wszystkim biorącym udział w zabezpieczeniu trasy składam podziękowania.

Na mecie pierwszego zawodnika zobaczyliśmy już po niespełna 16 minutach. Zwycięzcą został STARŻYŃSKI Andrzej z Końskowoli, reprezentujący UMCS Lublin JMP Flowers z czasem 15:46. Wśród kobiet najlepszym rezultatem ukończyła bieg ALBRYCHT Katarzyna z Krościenka Wyżne z czasem 18:18.

Klasyfikacja prowadzona była w 8 kategoriach wiekowych, wśród kobiet i mężczyzn. Na mecie pamiątkowe medale wręczali Dyrektorzy TSSE Euro-Park Wisłosan ARP Oddział Tarnobrzeg Tomasz Miśko, Marian Cąpała, oraz Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, czasy uzyskane przez zawodników zasługują na duże uznanie. Licznie zgromadzona publiczność nagrodziła zawodników gromkimi brawami. Zdobywcy trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych oraz w kategorii OPEN zostali nagrodzeni okazałymi pucharami oraz otrzymali nagrody rzeczowe. Puchary i nagrody ufundowali  Zbigniew Chmielowiec Poseł na Sejm RP, ARP S.A. Oddział Tarnobrzeg, Jerzy Wilk Wójt Gminy Majdan Królewski, Nowodębskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.  Zawodników dekorowali: Dyrektorzy TSSE Euro-Park Wisłosan ARP Oddział Tarnobrzeg Tomasz Miśko, Marian Cąpała, Jerzy Sudoł Starosta Tarnobrzeski, Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Wojciech Gruszka Radny powiatowy, który reprezentował Posła Zbigniewa Chmielowca oraz Iwona Strojek Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2. Bieg „Nowa Dęba na 5” współfinansuje Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. na podstawie umowy o współpracy pomiędzy ARP S.A. a SOSiR Nowa Dęba. Biegi uliczne w części były sfinansowane z dotacji UMiG dla NTSK, w ramach postępowania konkursowego „Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”.

Po dekoracji uczestników Biegu Głównego na starcie stawili się najmłodsi uczestnicy XXI Biegów Ulicznych. Kilkadziesiąt dziewczynek i równie tyle chłopców wystartowało w II Biegu Przedszkolaka. Najmłodsi zaprezentowali znakomitą formę i dystans 200 metrów przebiegli z dużym zaangażowaniem. Tak duża frekwencja pozwala przypuszczać, że Bieg Przedszkolaka na stałe wpisze się w program Biegów Ulicznych  na następne lata.
W ośmiu pozostałych biegach wystąpiło ponad dwustu uczniów szkół podstawowych z Miasta i Gminy Nowa Dęba, Gminy Majdan Królewski. Każdy kto ukończył bieg otrzymał pamiątkowy medal. Najlepsi w poszczególnych biegów otrzymali puchary i nagrody rzeczowe ufundowane przez SOSiR i NTSK. Nagrody wręczali Jerzy Sudoł Starosta Tarnobrzeski, Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Wojciech Gruszka Radny powiatowy, który reprezentował Posła Zbigniewa Chmielowiec, Iwona Strojek Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2, Julian Zięba trener sekcji LA w MKS STAL Nowa Dęba, Adam Szurgociński Dyrektor SOSiR.

XXI Biegi uliczne już za nami. Było to duże przedsięwzięcie organizacyjne i logistycznie. Składam podziękowania osobom wyjątkowo zaangażowanym w przygotowanie i organizację zawodów.

Dziękuję Dyrekcji TSSE Euro-Park Wisłosan za wsparcie finansowe Nowodębskich Biegów Ulicznych.

Dziękuję: Łukaszowi Mazurowi i Hubertowi Krasowskiemu pracownikom SOSiR za  opracowanie  koncepcji  i przygotowanie trasy biegu na 5 km oraz  pracę przy organizacji zawodów, Iwonie Serafin, Katarzynie Ziętek, Beacie Zielińskiej pracownicom SOSiR za przygotowanie logistyczne i bezpośrednią pomoc w dniu zawodów, Adamowi Bunio, Krystianowi Rębiszowi, Krzysztofowi Hajdukowi i Wojciechowi Wilkowi pracownikom SOSiR za przygotowanie miejsca imprezy , Beacie Szatkowskiej i załodze karetki Pogotowia ze Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie za zabezpieczenie medyczne biegów, Kamilowi Hinzmanowi z SOK za nagłośnienie miejsca zawodów, Adamowi Szpunarowi za profesjonalną spikerkę. Julianowi Ziębie za pełnienie funkcji startera i pomoc w organizacji zawodów.

Dziękuję: nauczycielom Katarzynie Lewandowskiej, Marcie Majdańskiej, Agnieszce Migas, Jadwidze Tomczyk, Robertowi Susce Dyrektorowi ZS nr1, Iwonie Strojek Dyrektorowi Zespołu Szkół Nr 2, Wojciechowi Migasowi, Arkadiuszowi Tereszkiewiczowi, Mariuszowi Koprowi Dyrektorowi Zespołu Szkół w Chmielowie oraz Ryszardowi Radkowiakowi.

Podziękowania kieruję do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz  Policjantom z Komisariatu Policji w Nowej Dębie. Straży Leśnej Nadleśnictwa Nowa Dęba.

Podziękowania dla druhów OSP z Alfredówki, Tarnowskiej Woli i Rozalina oraz młodzieży z drużyny Związku Strzeleckiego Strzelec z Zespołu Szkół Nr 2 w Nowej Dębie, oraz młodzieży z Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie za zabezpieczenie trasy biegów i prowadzenie biura zawodów. Dziękuję również Grzegorzowi Lubasowi autorowi zdjęć które będą pamiątką na lata z tego wydarzenia.

Specjalne podziękowania  za wsparcie przy realizacji XXI Biegów Ulicznych dla:

Zbigniewa Chmielowca Posła Na Sejm RP

Jerzego Sudoła Starosty Tarnobrzeskiego

Wiesława Ordona Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba

Tomasza Miśko Dyrektora TSSE Euro-Park Wisłosan ARP S.A.

Mariana Cąpały  Wice Dyrektora TSSE Euro-Park Wisłosan ARP S.A.

Damiana Dziadury z TSSE Euro-Park Wisłosan ARP S.A.

Justyny Długosiewicz Nadleśniczego  Nadleśnictwa Nowa Dęba

Wiesławy Barzyckiej Dyrektor Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie

Barbary Treli  Prezes PSS Społem Nowa Dęba

Ewy Kieliszek Dyrektor SOK w Nowej Dębie

Jerzego Wilka Wójta Gminy Majdan Królewski

Marka Pietrykowskiego Komendanta Miejskiego Policji w Tarnobrzegu

Jerzego Lisa Komendanta Komisariatu Policji w Nowej Dębie

Dariusza Wolaka z firmy „Sklepy Groszek Nowa Dęba”

Luba i Krzysztof Tęcza Restauracja Dębianka

Andrzeja Chejzdrala Prezesa PGKiM Nowa Dęba

Andrzejowi Tylutki Stowarzyszenie Aktywne Podkarpacie

Wojciecha Stępnia Związek Strzelecki Strzelec ZS nr 2 w Nowej Dębie

Jerzego Konefała Komendanta Miejsko-Gminnego OSP

Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Wyniki biegu „Nowa Dęba na 5” do obejrzenia TUTAJ

Wyniki biegów „XXI Biegi Uliczne”:

 •  Bieg Przedszkolaka rocznik 2014 i młodsze dziewczęta:
  I miejsce – Julia Tęcza
  II miejsce – Ania Siwiec
  III miejsce – Natalia Podkowa
 • Bieg Przedszkolaka rocznik 2014 i młodsi chłopcy:
  I miejsce – Emil Wołosz
  II miejsce – Piotrek Podkowa
  III miejsce – Nikodem Grębowiec
 • Bieg rocznik 2012-2013 dziewczęta:
  I miejsce – Milena Sudoł
  II miejsce – Kinga Flis
  III miejsce – Anna Sudoł
 • Bieg rocznik 2012-2013 2  chłopcy:
  I miejsce – Piotr Tęcza
  II miejsce – Marcin Ozga
  III miejsce – Maksymilian Koper
 • Bieg rocznik 2010-2011 dziewczęta:
  I miejsce – Maria Tereszkiewicz
  II miejsce – Julia Tereszkiewicz
  III miejsce – Maria Andrusiewicz
 • Bieg rocznik 2010-2011 chłopcy:
  I miejsce – Jakub Róg
  II miejsce – Bartosz Kopeć
  III miejsce – Patryk Tereszkiewicz
 • Bieg rocznik 2008-2009 dziewczęta:
  I miejsce – Karolina Zięba
  II miejsce – Maria Lis
  III miejsce – Patrycja Grosiak
 • Bieg rocznik 2008-2009 chłopcy:
  I miejsce – Nikodem Jaskot
  II miejsce – Kacper Kozak
  III miejsce – Mateusz Szypuła
 • Bieg rocznik 2006- 2007  dziewczęta:
  I miejsce – Ola Łuc
  II miejsce – Emilia Jaskot
  III miejsce – Judyta Józefik
 • Bieg rocznik 2006- 2007  chłopcy:
  I miejsce – Jakub Nowicki
  II miejsce – Kacper Mikołajczyk

Galeria zdjęć dostępna naszym facebooku https://www.facebook.com/SOSiR-Nowa-D%C4%99ba-111928426845202/

no images were found