Udany weekend nowodębskich Piranii

przez ADM/I.S.

W sobotę 18 marca młodzi pływacy Piranii SOSiR Nowa Dęba podzieleni na dwie grupy bardzo dobrze zaprezentowali się podczas zawodów w Strzyżowie i Łańcucie.

Na pływalni w Łańcucie odbyły się pierwsze w tym roku zawody z cyklu Ligii Sześciu Miast. Nasza reprezentacja liczyła 26 zawodników którzy wywalczyli 26 medali w tym 10 złotych 12 srebrnych i 4 brązowe. Na najwyższym stopniu podium 3 razy stanął Hubert Maguder , 2 razy Dawid Maguder, Urszula Kopeć i Mikołaj Bieniek, 1 raz Jakub Borowiecki. Srebrne medale padły łupem : 2 razy Nikodema Naroga, Ameli Kolev, Jakuba Borowieckiego, 1 raz Macieja Wiśniewskiego, Mikołaja Bieńka, Mai Rębisz, Jakuba Tomczyka, Huberta Kuźmińskiego. Brązowe medale przypadły w udziale : 2 razy Michałowi Puzio i po 1 razie Hubertowi Kuźmińskiemu oraz Milenie Rydzik. Nasi zawodnicy w wielu startach poprawiali rekordy życiowe uzyskując bardzo dobre wyniki , które są optymistycznym prognostykiem na starcie sezonu.

W Strzyżowie odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego dzieci w wieku 10 i 11 lat. Na starcie stanęli młodzi adepci pływania z całego podkarpacia. Skład Piranii SOSiR obejmował 7 osób, a byli to: Kamil Dzióba, Maksym Siwiec, Natalia Chuchla, Milena Wąsacz, Karolina Grzymała- Moszczyńska, Mikołaj Simonowicz, Maksymilian Baran. Nasi młodzi zawodnicy walczyli bardzo dzielnie a najlepszy wynik i brązowy medal uzyskał Kamil Dzióba w wyścigu na 100 metrów stylem grzbietowym. Niewiele do medalu zabrakło Natalii Chuchli, która na dystansach 100 m stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem klasycznym zajęła 4 miejsce . Szóste miejsce w stylu motylkowym na dystansie 100 metrów, oraz 8 na tym samym dystansie w stylu klasycznym wywalczył Maksym Siwiec, który przed zawodami chorował i zapewne miało to wpływ na troszkę słabsze wyniki, bowiem przed zawodami był on stawiany w roli kandydata do medalu na tych dystansach. Nasz jedyny medalista Kamil Dzióba na 50 metrów stylem grzbietowym zajął 7 miejsce tracąc do zwycięscy niecałą sekundę co świadczy o tym jak zażarta walka o medale toczyła się tego dnia na strzyżowskim  basenie.

Przed naszymi Piraniami jeszcze wiele startów oraz emocji jakie one przyniosą, więc już dziś ściskajmy kciuki za młodych pływaków, którzy z wielkim zaangażowaniem reprezentują nasze miasto na arenach podkarpacia.