Udane zakończenie sezonu letniego w wykonaniu zawodników Piranii SOSiR Nowa Dęba

przez ADM/I.S.

Podczas ostatnich dwóch weekendów odbyły się w Dębicy ostatnie zmagania sezonu letniego podkarpackich pływaków.

W dniu 3 czerwca do rywalizacji w Ogólnopolskim Wieloboju Pływackim przystąpili zawodnicy 10 i 11 letni. Z różnych powodów skład Piranii podczas tego wyjazdu był bardzo mocno osłabiony, lecz pomimo to nasza drużyna walczyła bardzo dzielnie ostatecznie plasując się na wysokim 5 miejscu.

Wyniki wieloboju TUTAJ

Na podium tych zawodów udało się stanąć Karolinie Kwaśnik, która zajęła 2 miejsce w wyścigu na 100 m stylem grzbietowym oraz dwóm sztafetom chłopców w wyścigach stylem dowolnym i zmiennym (w skład sztafet wchodzili: Piotr Wiącek, Wiktor Rydzik, Marcin Ozga, Bartłomiej, Stanisław Krasowski).

Nasz skład uzupełniali: Emilia Regiec, Filip Dziemianko, Beniamin Chmielowiec, Lena Sowa, Anna Sudoł, Patrycja Sędyka, Joanna Tomczyk, Kamil Rębisz i Antoni Słomka.

Wszystkim naszym maluchom należą się serdeczne gratulacje za nowe rekordy życiowe!!

Letnie Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

Tydzień później 10-11 czerwca odbyła się najważniejsza impreza pierwszego półrocza. Na starcie zameldowało się 24 drużyny, a ogólna liczba zawodników przekroczyła 300. Piranie wystartowały w składzie: Maja Rozmus, Maja Daniek, Lena Kosiorowska, Jan Dobrowolski, Florian Piekarz, Szymon Ordon, Bartosz Kopeć, Ewa Wiącek, Maria Tereszkiewicz, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

Nasza drużyna jak zwykle nie zawiodła i wykazała się olbrzymią walecznością, co przełożyło się na wspaniały wynik medalowy: 9 złotych, 9 srebrnych i 6 brązowych medali.

Tabela medalowa TUTAJ

Tytuł najlepszego zawodnika wywalczył Jan Krasowski, który wystartował w 6 konkurencjach i wszystkie wygrał zdobywając 6 złotych medali. Janek w wyścigu na 50 m stylem grzbietowym uzyskał czas 31,40 s. ustanawiając tym samym REKORD OKRĘGU!! Jest to pierwszy rekord województwa ustanowiony przez zawodnika naszej sekcji!! Wynik ten jest obecnie drugim wynikiem w Polsce!!

Nasi medaliści:

Złoto

Jan Krasowski (50 m stylem dowolnym – czas 27,12 s to 3 czas w Polsce, 100 m stylem dowolnym, 200 m stylem dowolnym, 50 m stylem grzbietowym, 100 m stylem grzbietowym, 200 m stylem zmiennym)

Ksawery Siwiec (50 m stylem motylkowym, 100 m stylem motylkowym)

Maja Rozmus (200 m stylem zmiennym)

Srebro

Ksawery Siwiec (200 m stylem grzbietowym, 800 m stylem dowolnym, 400 m stylem dowolnym, 200 m stylem motylkowym)

Maja Rozmus (100 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym, 100 m stylem grzbietowym)

Ewa Wiącek (100 m stylem klasycznym, 200 m stylem klasycznym)

Brąz

Ksawery Siwiec (100 m stylem grzbietowym)

Maja Rozmus (50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym)

Maria Tereszkiewicz (50 m stylem motylkowym)

Ewa Wiącek (200 m stylem zmiennym)

Lena Kosiorowska (200 m stylem motylkowym)

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Pozostali nasi zawodnicy również wypadli bardzo dobrze ustanawiając wiele życiowych rekordów, za co serdecznie gratulujemy.

Hubert Krasowski i Piotr Socha

Trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba