TURNIEJ SIATKÓWKI W NOWEJ DĘBIE

przez ADM/I.S.

W sobotę 28 października w Hali Sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbył się Amatorski Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba.

Do turnieju zgłosiło się osiem amatorskich drużyn. Organizatorzy dokonali podziału zespołów na dwie grupy, w których zespoły rywalizowały każdy z każdym. Oprócz drużyn cywilnych do Turnieju zgłosiły się: drużyna żołnierzy 18 Pułku Artylerii z Nowej Dęby oraz drużyna US Army, złożona z żołnierzy USA stacjonujących w Nowej Dębie.

Po rozgrywkach grupowych, w meczu o trzecie miejsce zmierzyły się drużyny Dream Team Zielińska z 18 Pułkiem Artylerii. Po zaciętym meczu, trzecie miejsce zdobyła drużyna „Dream Team „Zielińska” pokonując rywali 2:0.

W pojedynku finałowym drużyna „Przyjaciele z Nowej Dęby” pokonała drużynę „Dream Team Rębisz” 2:0. Po zakończeniu rozgrywek Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba wręczył zwycięzcom okazały Puchar. Wszyscy zawodnicy z miejsc od 1 do 3 otrzymali pamiątkowe statuetki.

Dziękuję uczestnikom, kibicom za udział w Turnieju. Specjalne podziękowania dla Zbigniewa Wolwowicza Dyrektora ZS Nr 1 za udostępnienie Hali sportowej.

Sędziom Jerzemu Brzuszkowi, Grzegorzowi Treli,  Robertowi Susce dziękuję za sprawne i profesjonalne sędziowanie wszystkich 14 spotkań. Pani Marzenie Zięcik-Durda dziękuję za opiekę medyczną. Iwonie Serafin, Beacie Zielińskiej i Dariuszowi Sąsiadkowi z SOSiR dziękuję za pomoc w organizacji Turnieju.

Adam Szurgociński

Dyrektor SOSiR