Turniej Dzikich Drużyn na Orliku rozegrany

przez ADM/I.S.

W dniu 21 lipca 2015 r. na Orliku odbył się Turniej Dzikich Drużyn w piłce nożnej w kategorii szkół podstawowych. Na rozpoczęcie turnieju głównego odbył się mecz pokazowy 2×15’ z udziałem przedszkolaków trenujących na Orliku pod okiem Pana Wojciecha Krzeszewskiego. Uczestnicy meczu otrzymali pamiątkowe medale.
W turnieju szkół podstawowych udział wzięły trzy drużyny. Zwyciężyła drużyna Matrix, w składzie: Paweł Kulig – w bramce, Filip Sudoł, Ernest Trela, Olaf Solarski, Krystian Wołosz, Emil Mokrzycki. Drugie miejsce zajęła drużyna: FC Boro, trzecie FC Barca.
Drużyny nagrodzone zostały medalami, ufundowanymi przez SOSiR Nowa Dęba. Statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Ernest Trela, najlepszym bramkarzem został Wojciech Kopeć z drużyny FC Boro, zaś tytuł króla strzelców zdobyło dwóch zawodników, którzy strzelili po 6 bramek: Olaf Solarski z drużyny Matrix oraz Maciej Czajkowski z FC Boro.

22 lipca odbyła się druga część Turnieju Dzikich Drużyn w kategorii szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych. W turnieju uczestniczyło 6 drużyn gimnazjalnych podzielonych na dwie grupy: grupa I: Albatrosy, Bieda nie wybiera, Turbo Taczki; grupa II: Polna środa, Bez nazwy, Hadykówka. Po rozegraniu meczy grupowych o trzecie miejsce zagrały zespoły: Turbo Taczki – Bez nazwy 3:0. W meczu o I miejsce Hadykówka pokonała Albatrosy 4:2.
Najlepszym bramkarzem został Karol Bulanowski z drużyny Albatrosy; statuetkę dla najlepszego zawodnika otrzymał Luis D’Apolonio, zaś królem strzelców został Konrad Jaskot z drużyny Hadykówka.

Do rozgrywek w kategorii szkół średnich zgłosiły się trzy zespoły: Snake Nowa Dęba, Hadykówka oraz Króliki FC.
Wyniki meczy:
Snake- Króliki FC 1:1
Króliki FC – Hadykówka 5:3
Hadykówka – Snake 4:3

Najlepszym piłkarzem został Jakub Sudoł z drużyny Snake Nowa Dęba, nagrodę dla najlepszego bramkarza otrzymał Damian Wójcik z drużyny Hadykówka, natomiast królem strzelców został Paweł Rębisz z drużyny Króliki FC.

W tegorocznym Turnieju Dzikich Drużyn uczestniczyło łącznie 122 zawodników.