Trwa pierwszy turnus obozu wypoczynkowego w Piaskach

przez ADM/I.S.

Od 27 czerwca w Piaskach k. Krynicy Morskiej spędza wakacje nowodębska młodzież. Pogoda dopisuje od pierwszego dnia turnusu, więc największym powodzeniem cieszy się kąpielisko strzeżone przez ratowników.
Pozostała część dnia, poza plażowaniem, wypełniona jest zajęciami prowadzonymi przez wychowawców grup. Wspaniałe tereny zachęcają do długich spacerów.
Uczestnicy zapewnione mają 4 posiłki dziennie, Panie w kuchni starają się jak mogą i trzeba przyznać , że wychodzi im to znakomicie, bo bez wyjątku wszyscy zachwalają efekty ich pracy.
Infrastruktura obozu poprawia się z roku na rok. W ubiegłym sezonie zniknęły latryny, które zapewne wielu nowodębian wspomina z sentymentem , a w ich miejsce pojawiły się porcelanowe ubikacje, które znacznie bardziej przypomina domową łazienkę, niż warunki polowe. W tym roku SOSiR zainwestował w rozbudowę węzła sanitarnego – nowy kontener prysznicowy, w których zawsze leci ciepła woda, więc warunki kąpieli są bardzo przyjemne.
Pierwszy turnus potrwa do 12 lipca, wtedy też nastąpi wymiana wczasowiczów.
Bez wątpienia największym atutem bazy wypoczynkowej w Piaskach jest czysta i pusta plaża w odległości 300 metrów od obozowiska, wspaniały klimat i bardzo smaczna kuchnia. Dzięki zaangażowaniu wielu osób ,,PIASKI” stają się częścią życia kolejnych pokoleń nowodębian, gdyż na przestrzeni lat przez nasz obóz ,,przewinęło” się tysiące zadowolonych urlopowiczów.

Hubert Krasowski, komendant