Szkolne zawody pływackie FERIE 2017

przez ADM/I.S.

13 stycznia 2017 r. na krytej pływalni SOSiR w Nowej Dębie odbyły się szkolne zawody pływackie. W zawodach wzięli udział uczniowie ze szkół z terenu Gminy Nowa Dęba i gościnnie drużyna z Majdanu Królewskiego. Uczniowie startowali w konkurencjach indywidualnych i sztafetach. W konkurencjach indywidualnych startowano na dystansie 50 m w stylu dowolnym, klasycznym, grzbietowym oraz delfinem. 156 uczniów rywalizowało w 38 startach. Rozegrano również dwie konkurencje sztafet w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów. W szkołach podstawowych wystartowały czteroosobowe sztafety (w tym minimum jedna zawodniczka w składzie) z nowodębskich szkół: Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła dwie sztafety i Zespół Placówek Oświatowych jedną. Po zaciętej rywalizacji puchar za I miejsce odebrali uczniowie Zespołu Placówek Oświatowych. W szkołach gimnazjalnych w sztafetach zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie, przed Gimnazjum z Majdanu Królewskiego i Gimnazjum nr 2 w Nowej Dębie.

Zwycięzcy  konkurencji indywidualnych

Słowa podziękowania dla nauczycieli wychowania fizycznego za przygotowanie  uczniów do udziału w tych zawodach. Opiekunami uczniów byli: Marta Majdańska, Jadwiga Tomczyk, Katarzyna Lewandowska, Grzegorz Trela, Wiesław Szczur, Dariusz Karnat, Adam Szpunar.

Zawody przygotowali instruktorzy nauki pływania i ratownicy SOSiR: Łukasz Mazur, Hubert Krasowski, Piotr Socha. Biuro zawodów prowadziła Iwona Serafin – menedżer sportu w SOSiR. Niezbędną pomoc okazali ratownicy WOPR: Sławomir Jedynak, Damian Majka, Bartosz Zugaj, Jarosław Nalepa, Jakub  Wołoszyn, Piotr Nowak, Andrzej Mazurek, Filip Szałaj.

Adam Szurgociński

no images were found