Podkarpacka Liga Dzieci w Pływaniu II edycja Tarnobrzeg.

przez ADM/I.S.

W minioną sobotę 4 listopada pływacka drużyna Piranii SOSiR Nowa Dęba udała się do Tarnobrzegu uczestniczyć w zmaganiach 2 edycji PLD. Piranie tym razem reprezentowała rekordowa liczba 31 dzieciaków z roczników 2012, 2013, 2014. W stolicy zagłębia siarkowego rywalizowało 18 klubów, a łączna liczba zawodników wyniosła 289.

Zawody ligowe w swojej specyfice polegają na rywalizacji drużynowej, a nasza ekipa spisała się świetnie zajmując 4 miejsce w mocnej stawce konkurentów. Po dwóch edycjach również plasujemy się na 4 miejscu z dużymi szansami na awans do pierwszej trójki. Ostatnie decydujące zmagania odbędą się w grudniu w Mielcu, a Piranie na pewno dadzą z siebie wszystko.

Tabela ligowa tutaj.

http://live.livetiming.pl/bachorz/2023/11_04_tarnobrzeg/druzynowa.pdf

Oprócz sukcesu drużynowego nasi zawodnicy osiągali również swoje indywidualne sukcesy, poprawiając swoje rekordy życiowe tym samym podnosząc umiejętności ,, pływackiego rzemiosła ‘’. Na podium dla zwycięzców Piranie stawały 5 razy zdobywając 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe medale.

Nasi medaliści

Złoto

Karol Rozmus na 100 m stylem grzbietowym

Srebro

Ania Sudoł na 100 m stylem grzbietowym

Sztafeta 4×50 stylem zmiennym w składzie ( Zuzia Spelak, Ania Sudoł, Kamil Rębisz, Karol Rozmus)

Brąz

Karolina Kwaśnik na 50 m stylem grzbietowym

Karol Rozmus na 50 m stylem motylkowym

Serdeczne gratulacje dla wszystkich Piranii , które w Tarnobrzegu prezentowały się świetnie zdobywając cenne punkty dla zespołu.

Hubert Krasowski,, Piotr Socha

Trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba