Pływackie Mikołajki 2015

przez admin

      Tradycyjnie w grudniu każdego roku SOSiR organizuje sprawdzian umiejętności pływackich dzieci i młodzieży korzystających z bezpłatnej nauki pływania. W piątkowe przedpołudnie na krytej pływalni zameldowało się ponad 170 uczniów z naszej gminy aby uczestniczyć w Szkolnych Zawodach Pływackich. Organizatorzy rozpisali konkurencje pływackie oddzielnie dla dzieci posiadające licencję pływacką (sekcja Piranie SOSiR) oraz oddzielnie dla niezrzeszonych. Przygotowaniem zawodów zajęli się Instruktorzy nauki pływania SOSiR Łukasz Mazur, Piotr Socha i Hubert Krasowski. Obsadę sędziowska stanowili ratownicy WOPR zatrudnieni w  SOSiR, Łukasz Serafin, Sławomir Jedynak, Damian Majka, Artur Licak i Tomasz Majka. Obsługę techniczną i sekretariat prowadzili Marta Majdańska, Rafał Lewandowski i Adam Bunio. Sędziami na nawrotach byli młodzi ratownicy WOPR, członkowie sekcji pływackiej. Wszystkim, którzy pomogli organizacji zawodów składam serdeczne podziękowania. Dziękuję również nauczycielom za przygotowanie dzieci i opiekę nad nimi podczas zawodów.

Zawody rozpoczęto od mocnego uderzenia czyli występu zawodników z licencją w wyścigu na 50 delfinem. W dalszej części występowali na przemian uczniowie i zawodnicy.
W poszczególnych kategoriach rywalizacja była bardzo zacięta. Zawody szkół podstawowych zakończyły wyścigi sztafet w których Szkoła Podstawowa nr 2 wystawiła 3 drużyny zaś Szkoła Podstawowa nr 3 jedną drużynę. Po bardzo zaciętym wyścigu 4×50 m zwyciężył I zespół SP2, pokonując SP3 i III zespół SP2. W gimnazjach do zawodów zgłosiły się tylko szkoły z Nowej Dęby. Rozegrano również kilka konkurencji indywidualnych jak i bieg sztafetowy w którym zwyciężyła drużyna Gimnazjum nr 1.

Wyniki w konkurencjach indywidualnych – POBIERZ

Adam Szurgociński

no images were found