Piranie SOSiR walczyły w Lesku

przez ADM/I.S.

W dniu 22 października odbyły się III Międzynarodowe Mistrzostwa Leska w pływaniu. Na starcie tej imprezy stanęło 380 zawodników z 17 klubów głównie z Podkarpacia, a międzynarodowego charakteru dodała obecność drużyn z Ukrainy i Słowacji. Piranie wystartowały w 14-stoosobowym składzie: Ania Sudoł, Zuzanna Spelak, Karol Rozmus, Karolina Kwaśnik, Emilia Regiec, Piotr Wiącek, Stanisław Krasowski, Wiktor Rydzik, Marcin Ozga, Beniamin Chmielowiec, Maja Rozmus, Ewa Wiącek, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

Piranie swoim występem potwierdziły wysoką formę zdobywając 24 medale (7 złotych, 9 srebrnych i 8 brązowych). Wynik ten pozwolił na zajęcie 3 miejsca w tabeli medalowej.

Tabela medalowa TUTAJ

Nasi medaliści:

Złoto

Maja Rozmus – 100 m stylem motylkowym

Ksawery Siwiec – 100 m stylem motylkowym, 100 m stylem zmiennym, 100 m stylem grzbietowym

Jan Krasowski – 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym

Srebro

Ania Sudoł – 50 m stylem grzbietowym, 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym

Stanisław Krasowski – 100 m stylem motylkowym

Piotr Wiącek – 100 m stylem grzbietowym

Karol Rozmus – 50 m stylem motylkowym

Maja Rozmus – 100 m stylem zmiennym

Ewa Wiącek – 50 m stylem klasycznym

Sztafeta dziewcząt w składzie: Ania Sudoł, Zuzia Spelak, Emilia Regiec, Karolina Kwaśnik

Brąz

Karolina Kwaśnik – 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem klasycznym

Emilia Regiec – 50 m stylem motylkowym, 100 m stylem grzbietowym

Zuzanna Spelak – 50 m stylem klasycznym

Karol Rozmus – 50 m stylem grzbietowym

Marcin Ozga – 50 m stylem motylkowym

Sztafeta chłopców w składzie: Piotr Wiącek, Wiktor Rydzik, Stanisław Krasowski, Karol Rozmus

Szczegółowe wyniki TUTAJ

Jan Krasowski został najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej, a tuż za nim uplasował się Ksawery Siwiec. Pozostali nasi zawodnicy również zajmowali wysokie miejsca w rankingu najlepszych w swoich kategoriach.