Piranie SOSiR Nowa Dęba znów zwyciężają

przez ADM/I.S.

Kolejny doskonały występ zanotowali zawodnicy Piranii SOSiR Nowa Dęba. W dniu 5 czerwca w Stalowej Woli odbyły się zawody Ogólnopolski Wielobój Pływacki Dzieci 10-11 letnich. Zmagania mają charakter krajowy jako, że na przełomie maja i czerwca każdy Okręg (województwo) ma za zadanie zorganizować identyczne zawody tak, aby można było dokonać korespondencyjnej klasyfikacji drużyn z całej Polski.

Rywalizacja w okręgu podkarpackim zakończyła się podwójnym zwycięstwem ekipy z Nowej Dęby, bowiem zarówno w rywalizacji 10 jak i 11 latków triumfowały nasze Piraniątka.

Punktacja drużynowa TUTAJ

Piranie wystąpiły w składzie: 10 lat – Karolina Kwaśnik, Emilia Regiec, Kinga Flis, Piotr Wiącek, Marcin Ozga, Wiktor Rydzik, Stanisław Krasowski; 11 lat – Maja Daniek, Maja Rozmus, Karolina Gałązka, Lena Kosiorowska, Zofia Surowiec, Jan Dobrowolski, Florian Piekarz, Szymon Ordon, Bartosz Kopeć.

Nasi zawodnicy stawali 11 razy na podium zdobywając 4 złote, 2 srebrne i 5 brązowych medali.

Nasi medaliści:

Złoto

Maja Rozmus 200 m stylem zmiennym, 100 m stylem dowolnym

Sztafeta chłopców zarówno stylem dowolnym jak i zmiennym w składzie: Jan Dobrowolski, Florian Piekarz, Szymon Ordon, Bartosz Kopeć

Srebro

Maja Rozmus 50 stylem motylkowym

Sztafeta dziewcząt stylem zmiennym w składzie: Zosia Surowiec, Lena Kosiorowska, Maja Rozmus, Karolina Gałązka

Brąz

Stanisław Krasowski 50 m stylem dowolnym

Karolina Kwaśnik 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem dowolnym

Karolina Gałązka 100 m stylem grzbietowym

Maja Rozmus 200 m stylem dowolnym

Dodatkowo Maja Rozmus wygrała klasyfikację dla najlepszej zawodniczki za co otrzymała puchar i nagrodę. Jest to kolejny taki sukces naszej zawodniczki.

Tym akcentem małe Piraniątka zakończyły pierwsze półrocze rywalizacji pieczętując swoją dominację w naszym województwie. Przed starszymi Piraniami pozostał bardzo ważny start w Letnich Mistrzostwach Okręgu w Dębicy. Zawody te odbędą się 18-19 czerwca na basenie o długości torów 50 m, więc trzymamy kciuki, aby ich  występ był jak najlepszy.

Hubert Krasowski, Piotr Socha

Trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba

no images were found