Kamil Gurdak wicemistrzem świata w biegu sztafetowym 4×800 m

przez ADM/I.S.

2 medale – srebrny i brązowy – zdobyli reprezentanci Polski pierwszego dnia rozgrywanych na Bahamach 2. nieoficjalnych mistrzostw świata sztafet lekkoatletycznych. Uczestnikiem tego sukcesu był Kamil Gurdak – zawodnik sekcji atletyki MKS STAL Nowa Dęba.

Pierwszego dnia rywalizacji w Nassau podczas zawodów IAAF Word Relays na Wyspach Bahama najlepiej poszło Polakom w nieolimpijskich konkurencjach. Na 4×800 m nasi panowie w składzie: Karol Konieczny, Kamil Gurdak, Marcin Lewandowski i Adam Kszczot – podobnie jak rok wcześniej – wywalczyła srebro (czas 7:09.98).

Co prawda na metę Polacy wbiegli jako trzeci, ale sędziowie zdyskwalifikowali drugich Kenijczyków, za przekroczenie strefy zmian. Zanim ruszyłem na trasę zobaczyłem ten błąd Kenijczyka, ale nie myślałem o tym. Moim celem było równe przebiegnięcie dwóch okrążeń i udało się. Oczywiście trudno było gonić, bo miałem sporą stratę do rywali. Jednak trochę udało mi się ją zmniejszyć i jestem zadowolony – powiedział Lewandowski. – Biegło mi się super, zrobiłem swoje. Trener kazał mi zacząć na końcu, później miałem ruszyć. Choć te zawody są 3 tygodnie wcześniej niż przed rokiem, czułem się bardzo dobrze – przyznał Karol Konieczny. Pałeczkę przekazał Kamilowi Gurdakowi. W sztafecie biega się inaczej, człowiek jest bardziej zmobilizowany. Chciałem dać z siebie wszystko i to mi się udało. Jestem zadowolony – powiedział. W naszej ekipie finiszował Adam Kszczot. Ostatnie 200 metrów, później 120 jeszcze dołożyłem na tyle, na ile mogłem. Zbliżałem się do Kenijczyka, ale okazało się, że wyprzedzenie go nic by nie zmieniło. Pobiegliśmy podobnie jak rok temu jeśli chodzi o sumę czasów, trzeba być zadowolonym – ocenił ten występ.

Wyniki:

I miejsce: USA – czas 7:04.84
II miejsce: Polska -czas 7:09.98
III miejsce: Australia – czas 7:16.30

Gratulujemy Kamilowi, który odniósł życiowy sukces w sztafecie !!!