Bieg Konstytucji już za nami

przez ADM/I.S.

Już po raz kolejny SOSiR w Nowej Dębie zorganizował Bieg Konstytucji. Impreza odbyła się w sobotę 2 maja 2026 r. na terenie Ośrodka nad Zalewem. W pięknej, pełnej zieleni okolicy i przy słonecznej pogodzie na linii startu stanęli biegacze w różnym wieku aby uczcić Święto Konstytucji 3 maja.

Organizatorzy zaproponowali bieg na czterech dystansach 150 m, 500 m, 1200 m oraz najdłuższy dystans, czyli trzy okrążenia (5100 m). Na starcie łącznie stanęło blisko 120 zawodników i zawodniczek.

Wszyscy, którzy ukończyli swoje biegi otrzymali okolicznościowe medale zaprojektowane specjalnie z okazji Święta Konstytucji. Zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymali także puchary.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, kibicom i rodzicom za dopingowanie swoich bliskich.

Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:

Bieg Przedszkolaka:

I miejsce – Natalia Markowska i Aleksander Machura

II miejsce – Oliwia Kusiak i Zbigniew Łącz

III miejsce – Alicja Pańczyszyn i Kacper Kolano

Bieg dzieci z roczników 2016-2018:

I miejsce – Marcelina Brzuszek i Oliwier Podwysocki

II miejsce – Weronika Stec i Maciej Żmuda

III miejsce – Gabriela Borowy i Olaf Dziurdzik

Bieg dzieci z roczników 2013-2015:

I miejsce – Anna Sudoł i Karol Rozmus

II miejsce – Pola Jawor i Franciszek Bęben

III miejsce – Anna Siwiec i Szymon Kopeć

Bieg główny:

I miejsce – Edyta Pawlos i Paweł Raczyński

II miejsce – Dorota Lichota i Dariusz Szczudrawa

III miejsce – Magdalena Łuc i Bernard Brystek