Bieg Konstytucji już za nami
Już po raz kolejny SOSiR w Nowej Dębie zorganizował Bieg Konstytucji. Impreza odbyła się w sobotę 2 maja 2026 r. na terenie Ośrodka nad Zalewem. W pięknej, pełnej zieleni okolicy i przy słonecznej pogodzie na linii startu stanęli biegacze w różnym wieku aby uczcić Święto Konstytucji 3 maja.
Organizatorzy zaproponowali bieg na czterech dystansach 150 m, 500 m, 1200 m oraz najdłuższy dystans, czyli trzy okrążenia (5100 m). Na starcie łącznie stanęło blisko 120 zawodników i zawodniczek.
Wszyscy, którzy ukończyli swoje biegi otrzymali okolicznościowe medale zaprojektowane specjalnie z okazji Święta Konstytucji. Zawodnicy, którzy zdobyli pierwsze trzy miejsca w swoich kategoriach wiekowych otrzymali także puchary.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział, kibicom i rodzicom za dopingowanie swoich bliskich.
Poniżej przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych:
Bieg Przedszkolaka:
I miejsce – Natalia Markowska i Aleksander Machura
II miejsce – Oliwia Kusiak i Zbigniew Łącz
III miejsce – Alicja Pańczyszyn i Kacper Kolano
Bieg dzieci z roczników 2016-2018:
I miejsce – Marcelina Brzuszek i Oliwier Podwysocki
II miejsce – Weronika Stec i Maciej Żmuda
III miejsce – Gabriela Borowy i Olaf Dziurdzik
Bieg dzieci z roczników 2013-2015:
I miejsce – Anna Sudoł i Karol Rozmus
II miejsce – Pola Jawor i Franciszek Bęben
III miejsce – Anna Siwiec i Szymon Kopeć
Bieg główny:
I miejsce – Edyta Pawlos i Paweł Raczyński
II miejsce – Dorota Lichota i Dariusz Szczudrawa
III miejsce – Magdalena Łuc i Bernard Brystek


































