Agata, Kacper i sztafeta 4x400m z Medalami Mistrzostwa Polski U-18

przez ADM/I.S.

W dniach 28-30 lipca we Włocławku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U-18 w Lekkiej Atletyce. W Mistrzostwach tych startowało 6 reprezentantów sekcji lekkiej atletyki MKS – STAL Nowa Dęba. Zawodnicy MKS – STAL Nowa Dęba zaprezentowali się bardzo dobrze zdobywając trzy medale.

Medale zdobyli:

– złoty medal Kacper Gołąbek w chodzie na 10km w czasie 49,50,22

– srebrny medal Agata Puzio w biegu na 400m w czasie 55,55 (rekord życiowy)

– brązowy medal sztafeta w składzie: Natalia Antkiewicz, Beata Kupiszewska, Victoria Puk i Agata Puzio w czasie 3,59,12 (rekord życiowy)

– czwarte miejsce Kacper Łuc chód 10km w czasie 50,11,95 (rekord życiowy) do medalu brakło 2 sekundy

– do finału B w biegu na 800m zakwalifikowała się Victoria Puk.

Bardzo dobrze zaprezentowała się Agata Puzio, która zdobyła dwa medale: srebrny na 400m i brązowy w sztafecie 4x400m.

W klasyfikcji medalowej MKS – STAL Nowa Dęba zajęła 10 miejsce oraz zdobyła 30pkt. Jest to bardzo duży sukcesów zawodników oraz trenerów Dariusza Żaka i Juliana Zięby. Ponadto dwójka naszych zawodników została powołana do reprezentacji Polski w kategorii U-18 na mecz Węgry, Czechy, Słowacja i Polska, który odbędzie się 14.08.2021r. w Brnie. Głównym sponsorem klubu MKS – STAL jest Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba. Dziękujemy również firmie Helionet (p. Konradowi Wesołowskiemu i p. Andrzejowi Puzio) oraz p. Janowi Mokrzyckiemu. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.