Zwycięstwo Kamila Gurdaka w Krośnie

przez ADM/I.S.

W dniu 29.08.2015r. w Krośnie odbył się Ogólnopolski Memoriał im. Kazimierza Świerzowskiego, w którym po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją mięśnia dwugłowego, wystartował Wicemistrz Świata w sztafecie 4×800 m, brązowy medalista Uniwersjady w biegu sztafetowym 4×400 m, reprezentant MKS STAL Nowa Dęba – Kamil Gurdak. Kamil zwyciężył w biegu na 300 m w czasie 35,43, który to wynik jest jego rekordem życiowym oraz w biegu na 400 m w czasie 50,39.

Najbliższy start Kamila to bardzo mocno obsadzony miting w Szwecji, który odbędzie się 5.09.2015 r. w Goteborgu na dystansie 1000m. W biegu tym, drugi z reprezentantów Polski, Marcin Lewandowski podejmie próbę bicia rekordu Polski.

W mityngu w Krośnie udział wzięli: Dawid Jachyra, który po 6 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją kolana ustanowił rekordy życiowe w biegu na 400 m – 52,96, zajmując 4 miejsce, 100 m – 12,04 – 6 miejsce oraz Marcel Prokopiuk w biegu na 400 m – 54,38 zajął 6 miejsce, a na 100 m zajął 8 miejsce w czasie 12,27.