Turniej Dzikich Drużyn na Orliku już za nami

przez ADM/I.S.

W sobotę 3 sierpnia 2019 r. na boisku Orlik przy Krytej Pływalni w Nowej Dębie odbył się piłkarski Turniej „Dzikich Drużyn”. Do turnieju zgłosiło się 13 zespołów z Nowej Dęby, Bojanowa, i Kolbuszowej.

Zawody rozpoczęli najmłodsi zawodnicy drużyn Orlik SOSiR z rocznika 2012 i młodsi. Dwie drużyny rozegrały mecz finałowy 2 x 15 minut. Zawodnicy obu drużyn na co dzień trenujący na obiektach SOSiR pod opieka trenera Wojciecha Krzeszewskiego. Licznie zgromadzeni rodzice i dziadkowie gorąco dopingowali ten zacięty pojedynek. Zwyciężyła drużyna Orlik I pokonując Orlika II 7:4. Najlepszym zawodnikiem wybrano Michała Pastuszkę, najwięcej bramek zdobył Krystian Wojtyła z rocznika 2014.

Trzy drużyny zgłosiły się do kategorii wiekowej 2010-2011. Rozegrano mecze w systemie każdy z każdym, i tak: drużyna Akademii Piłkarskie Nadzieje z Kolbuszowej pokonała drużynę Orlik I 3:1 i Orlik II 4:2 i zdobyła 1 miejsce w tej grupie. Drugie miejsce zdobyła drużyna Orlik II pokonując Orlika I 11:2. Królem Strzelców został Tomasz Białek z siedmioma bramkami, Dawid Kulig został wybrany najlepszym bramkarzem, Bartosz Chochorek wybrany najlepszym zawodnikiem.

W rocznikach 2008-2009 również trzy drużyny rozegrały mecze między sobą. Stal Nowa Dęba pokonała Orlika Bojanów I 6:1 i drugą drużynę z Bojanowa 3:1. Drugie miejsce zajęli piłkarze Orlika Bojanów II pokonując Orlik Bojanów I 4:1. Najlepszym bramkarzem w tej grupie został Andrzej Szymanek, królem strzelców został Kacper Barcal, najlepszym zawodnikiem Bartosz Więcław.

W ostatniej grupie wiekowej 2006-2007 wystąpiło pięć drużyn podzielonych na dwie grupy. W grupie pierwszej zwyciężyła Stal Nowa Dęba I pokonując Stal II 2:0 i Bojanów I 4:1. W grupie drugiej drużyna „Amerykano” awansowała do finału pokonując Bojanów II 2:0. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dwie drużyny z Bojanowa. Wygrał 3:0 Bojanów II i zdobył brązowe medale. W finale Stal Nowa Dęba pokonała drużynę „Amerykano” 4:2. Królem strzelców został Olaf Solarski (4 bramki), najlepszym bramkarzem został Michał Dul, najlepszym zawodnikiem został wybrany Piotr Żarów. Podziękowania dla trenera i jednocześnie sędziego wszystkich spotkań Wojciecha Krzeszewskiego, jak również dla trenerów i opiekunów pozostałych drużyn. Opiekę medyczną zapewniła pani Beata Szatkowska. Szczególne podziękowania dla rodziców i opiekunów ponad 130 zawodników biorących udział w turnieju. Zdobywcy pierwszych trzech miejsc otrzymali pamiątkowe medale a najlepsi zawodnicy zostali nagrodzeni statuetkami.


Adam Szurgociński

Dyrektor SOSiR