XIII Zawody Pływackie z okazji Święta Niepodległości

przez ADM/I.S.

Nowodębska drużyna  rywalizowała z siedemnastoma klubami z naszego okręgu oraz spoza terenu Podkarpacia. Impreza sportowa odbyła się na bardzo wysokim poziomie, łącznie wystartowało ponad dwustu zawodników, a wśród nich nasi zawodnicy, którzy zmagali się z najlepszymi w swojej profesji.

W naszym składzie znajdowało się łącznie dziewięciu zawodników, którzy poziomem niewiele już odstają od najlepszych. Wśród nich byli Jakub Borowiecki, Dawid Maguder, Hubert Maguder, Michał Puzio, Szymon Durlak, Maciej Wiśniewski, Urszula Kopeć, Karolina Byczek, Julia Jadach.

W tym dniu najlepiej spisali się Michał Puzio, Hubert Maguder, Karolina Byczek oraz Urszula Kopeć. Stawali oni łącznie aż pięciokrotnie na podium:

• Karolina Byczek zajęła 1 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m stylem grzbietowym,
  • Hubert Maguder zajął 2 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m stylem klasycznym,
  • Urszula Kopeć zajęła 3 miejsce w wyścigu na dystansie 200 m stylem grzbietowym,
  • Michał Puzio zajął 3 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m stylem zmiennym oraz 3 miejsce w wyścigu na dystansie 100 m stylem dowolnym.

Trzymamy kciuki za drużynę, gdyż w dniach 02-03.12.2017 odbędą się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego rozgrywane w Dębicy. Liczymy na ciągły wzrost formy i kolejne miejsca na podium.