Udany występ nowodębskich PIRANII w V Międzynarodowych Mistrzostwach Stalowej Woli

przez ADM/I.S.

W dniach 9-10 Kwietnia odbyły się V Międzynarodowe Mistrzostwa Stalowej Woli. W zawodach wzięło udział 19 klubów pływackich z Podkarpacia , Małopolski i Lubelszczyzny oraz dwie ekipy ze Słowacji. Wśród nich znalazła się 10 osobowa drużyna Piranii SOSiR Nowa Dęba. W pierwszej rozgrywanej konkurencji ( 50m stylem dowolnym) świetnie spisał się Szymon Durlak – osiągając czas 29,73s uplasował się na miejscu 4, a do medalu brakło zaledwie 0,05s. Kolejne emocje czekały nas za sprawą Dawida Magudera , który wystartował w wyścigu na 100m stylem zmiennym i po pasjonującej walce zdobył brązowy medal z czasem 1:08,02. Ciesząc się z pierwszego medalu śledziliśmy rywalizację na dystansie 100m stylem motylkowym dziewcząt , w wyścigu tym wystąpiła Karolina Byczek, która we wspaniałym stylu pokonała dystans utrzymując dobre tempo od startu do mety i kolejny medal dla naszej drużyny stał się faktem. Karolina Byczek ustanawiając swój rekord życiowy czasem 1:39,82 zdobyła brązowy medal. W pierwszym dniu Piranie jeszcze raz stanęły na podium dla zwycięzców. Maksym Siwiec w rywalizacji na dystansie 100 m stylem klasycznym wywalczył również brązowy medal z czasem 1:51,34. Pozostała część naszej ekipy walczyła dzielnie osiągając rekordy życiowe i zajmując punktowane miejsca , a do podium często brakowało bardzo niewiele. Po pierwszym dniu wspólnie stwierdziliśmy, że  ,, Piranie lubią brąz”.

Do zmagań niedzielnych przystąpiliśmy pełni animuszu chcąc poprawić nasz bilans medalowy. Początek dnia był dla Piranii trudny i dość długo czekaliśmy na pierwszy medal. Duże oczekiwania wiązaliśmy z występem Kamila Dzióby na 100m stylem grzbietowym, ponieważ dzień wcześniej drobne błędy sprawiły, że na dystansie dwa razy dłuższym Kamil przegrał swoją medalową szansę. Tym razem jednak Kamil nie popełnił żadnego błędu i po pokonaniu czterech długości basenu mógł cieszyć się  ze swojego srebrnego medalu. Kamil Dzióba drugi z czasem 1:46,25, znacznie poprawił nasze nastroje. Kolejną konkurencją był wyścig na 50 m stylem klasycznym , tu upatrywaliśmy najwięcej medalowych szans więc w dużych emocjach śledziliśmy rywalizację. W najmłodszej kategorii ( 10 lat) wystartowali Maksym Siwiec, oraz Patryk Stępień. Maksym osiągnął czas 51,05s, co dało trzecie miejsce i kolejny medal. Patryk po bardzo mocnym starcie zajmował 2 miejsce jednak błąd po nawrocie sprawił, że pechowo zakończył rywalizację. W kategorii 11 lat wystąpił Hubert Maguder , który we wspaniałym stylu wywalczył ZŁOTO!!! Hubert ustanowił swój rekord życiowy z czasem 43,22s i pokonał bardzo mocną stawkę rywali. Kolejną konkurencją był wyścig na 200 m stylem motylkowym, jest ona „polską” konkurencją gdyż to w niej Polacy zdobywali najwięcej medali, a rekordy świata ustanawiała w niej Otylia Jędrzejczak. Naszą Otylią była Ula Kopeć. Dystans ośmiu długości najtrudniejszym stylem jest nie lada wyzwaniem, dlatego cała drużyna mocno zagrzewała do walki naszą reprezentantkę. Ula spisała się świetnie  i wynikiem 3:13.21 uzyskała drugi wynik i srebrny medal, do złota zabrakło jednej sekundy.

Nasz medalowy dorobek to zatem 1 złoty, 2 srebrne i 4 brązowe medale. Przed rokiem udało się na tej imprezie wywalczyć 2 brązowe medale zatem cały czas widoczny jest rozwój naszych zawodników.