Turniej Piłki Nożnej Halowej „Mikołajki 2017”

przez ADM/I.S.

9 grudnia w Hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Nowej Dębie odbył się tradycyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Mikołajki 2017”. Drużyny rywalizowały w czterech kategoriach: szkół podstawowych klasy 1-3 oraz 4-6, w gimnazjach oraz kategorii szkół średnich.  Do turnieju zgłosiło się 23 zespoły. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 8:00 a zakończyły  przed 17:00. Licznie zgromadzeni kibice, zwłaszcza rodzice mogli obserwować zacięte pojedynki w poszczególnych kategoriach wiekowych. Rozegrano 34 spotkania, każde po 12 minut.

Wyniki w poszczególnych kategoriach przedstawiają się następująco:

W przedziale klas 1-3 szkoły podstawowej wystąpiły jedynie dwie drużyny Orlik SOSiR Nowa Dęba, w bezpośrednim pojedynku lepsza okazała się drużyna Orlik SOSiR 1 zwyciężając 5:4 po zaciętym boju drużynę Orlik SOSiR 2. Zwycięzcy wystąpili w składzie: Barcal Kacper, Kowalski Szymon, Bednarski Benjamin, Frodyma Karol, Słowik Adam, Kopeć Maciej. Orlik 2 wystąpił w składzie Jańczyk Mikołaj, Szyszka Miłosz, Zugaj Hubert, Serafin Kacper, Kulig Dawid, Więcław Bartosz.

W klasach 4-6 szkół podstawowych do zmagań przystąpiło pięć drużyn, przez co rozgrywki w tej kategorii wiekowej przeprowadzono systemie „każdy z każdym”. Ostatecznie po rozegraniu wszystkich dziesięciu spotkań, najlepsi okazali się zawodnicy drużyny Nadzieje. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Sołtysi, a najniższy stopień podium przypadł drużynie Stali 1.

III Miejsce Stal 1

II Miejsce Sołtysi

I Miejsce Nadzieje

Najlepszym zawodnikiem tej grupy wybrano Jakuba Posłusznego, najlepszym bramkarzem Nikodema Krawca, a królem strzelców został Filip Sudoł.

W grupie szkół gimnazjalnych rywalizowało siedem drużyn, podzielonych na dwie grupy.

Zwycięzcy grup spotkali się w mini turnieju finałowym.

III Miejsce zajęła drużyna IZ Team w składzie: Maciej Brzuszek, Patryk Steczkiewicz, Michał Styka, Hubert Kotulski, Przemek Pasek.

II Miejsce zajęła drużyna Katalizatory w składzie: Maksymilian Sudoł, Dawid Pogoda, Sebastian Maciąg, Przemysław Ragan, Dominik Kucwaj, Daniel Wit, Jakub Pyra.

I Miejsce zajęła drużyna GOSSM w składzie: Patryk Wdowiak, Jan Stadnik, Jakub Janczyk, Dominik Frańczak, Jakub Bartoszewski, Bartek Smalera, Jakub Turek.

Najlepszym zawodnikiem tej grupy wybrano Patryka Wdowiaka, najlepszym bramkarzem został Dawid Pogoda, a królem strzelców Maksymilian Sudoł.

Na zakończenie Turnieju do rozgrywek przystąpiły drużyny szkół średnich. Rozlosowano trzy grupy, po trzy zespoły każda. Zwycięzcy grup walczyli każdy z każdym.

III Miejsce wywalczyła drużyna Janusze Futbolu  w składzie: Marcin Urbaniak, Dawid Pruś, Karol Jadach, Kamil Jajko, Bartłomiej Tkacz, Marcin Kozioł, Damian Łeptuch.

II Miejsce przypadło drużynie Albatrosy w składzie: Dawid Peret, Karol Bulanowski, Ziemowit Cyma, Patryk Tomczyk, Paweł Kamiński, Maciek Misiak, Olaf Ząbek, Patryk Diegtiarenko.

I Miejsce zajęła drużyna Trytytka w składzie: Paweł Grabowski, Kacper Letniowski, Bartosz Szkodziński, Jakub Jaskot, Szymon Posłuszny, Michał Kłos, Kuba Płaza.

Najlepszym zawodnikiem tej grupy wybrano Kacpra Letniowskiego, najlepszym bramkarzem został Kamil Jajko, a królem strzelców został Dawid Peryt.

Mecze w młodszych grupach sędziował Tomasz Wilk, zaś w starszych grupach sędziował Wojciech Krzeszewski, Animator Sportu w Samorządowym Ośrodku Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Turniej mógł się odbyć dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1, Pana Roberta Suski.

Dziękuję zawodnikom, kibicom, rodzicom za udział w turnieju.

Zapraszamy na turniej na feriach zimowych 2018.