Sylwia Wicemistrzynią Polski

przez ADM/I.S.

W dniach 5-7 sierpnia 2015 r. w niesamowitym upale w Łodzi odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Lekkiej Atletyce. W OOM udział wzięła trójka młodych lekkoatletów MKS – STAL Nowa Dęba członków Kadry Narodowej PZLA, którzy uzyskali minima na w/w Olimpiadę. Najlepiej zaprezentowała się Sylwia Bąba, która zdobyła Wicemistrzostwo Polski i srebrny medal w biegu na 2000 m z przeszkodami w czasie 7,16,45. Złoty medal zdobyła Agnieszka Gieruń WLKS Wrocał, brązowy medal zdobyła Adrianna Manukiewicz ALKS PWSZ Gorzów Wielkopolski w czasie 7,16,80. Warto podkreślić,  że walka o srebrny medal była bardzo zacięta do samej mety, różnica między srebrną  a brązową medalistką wyniosła zaledwie 0,35sek.

Dobrze zaprezentowała się młoda płotkarka Dagmara Gładysz, która w biegu na 400ppł w eliminacjach w swojej serii zajęła 4 miejsce  w czasie 65,92 co jest rekordem życiowym, kwalifikując się do finału „B”. W finale „B” Dagmara zajęła 6 miejsce w czasie 66,23.

W biegu na 800m wystąpił Arkadiusz Urbaniak, który w biegu eliminacyjnym zajął 4 miejsce w czasie 1,58,25 i awansowała do finału „B”, gdzie zajął 5 miejsce w czasie 1,58,63.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.