Sukces Piranii SOSiR Nowa Dęba na Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego

przez ADM/I.S.

Olbrzymi sukces zanotowali zawodnicy Piranii SOSiR Nowa Dęba podczas zimowych mistrzostw okręgu podkarpackiego odbywających się w dniach 19-20 listopada 2016 r. w Stalowej Woli. Dwudniowa impreza zgromadziła na starcie 180 zawodników i zawodniczek z 15 najlepszych klubów Podkarpacia. W tym zaszczytnym gronie znalazła się dziewięcioosobowa reprezentacja z Nowej Dęby w składzie: Urszula Kopeć, Klaudia Szypuła, Dawid Maguder, Piotr Nowak, Nikodem Naróg, Michał Puzio, Szymon Durlak, Borowiecki Jakub, Mikołaj Bieniek.

Piranie wywalczyły 17 medali Mistrzostw Województwa!!! Dwa złote, pięć srebrnych i dziesięć brązowych.

Przed mistrzostwami kadra naszego miasta borykała się z kłopotami zdrowotnymi i kontuzjami co spędzało sen z powiek trenerów. W ostatnim okresie bezpośredniego przygotowania startowego kontuzji doznali Szymon Durlak, Nikodem Naróg oraz Dawid Maguder. Ten ostatni do startów przystąpił ze skręconym stawem skokowym i po zaciętej walce z rywalami jak i z bólem zdobył brązowy medal w wyścigu na 200m grzbietem, Nikodemowi cztery dni przed startem ściągnięto gips z ręki, lecz obawy o jego formę rozwiał już jego pierwszy start, w którym wywalczył brązowy  medal na 100m delfinem. Szymon po upadku i stłuczeniu kości ogonowej ,, wypadł z treningu” w ostatnim okresie przygotowań, lecz nie przeszkodziło mu to w wywalczeniu pierwszego złota dla Piranii w  wyścigu na 100m delfinem. Wszyscy nasi zawodnicy wykazywali dużą wolę walki, a ich ambitna postawa w wielu startach skutkowała rekordami życiowymi. Serdeczne gratulacje za tak wspaniałą postawę w najważniejszej imprezie tego półrocza.

Oto lista naszych medalistów:

Złote medale

Jakub Borowiecki (kat. 12 lat) – 200m stylem klasycznym

Szymon Durlak (kat. 13 lat) – 100m stylem motylkowym

 

Srebrne medale

Nikodem Naróg (kat. 14 lat) – 200m stylem grzbietowym oraz 100m stylem grzbietowym

Michał Puzio (kat. 13 lat) – 200m stylem klasycznym oraz 100m stylem klasycznym

Urszula Kopeć (kat. 13 lat) – 200m stylem motylkowym

 

Brązowe medale

Dawid Maguder (kat. 15 lat i starsi) – 200m stylem grzbietowym

Klaudia Szypuła (kat. 15 lat i starsi) – 200m stylem dowolnym oraz 800m stylem dowolnym

Urszula Kopeć (kat. 13 lat) – 200m stylem zmiennym

 

Jakub Borowiecki (kat. 12 lat) – 100m stylem klasycznym

Mikołaj Bieniek (kat. 12 lat) – 100m stylem motylkowym oraz 200m stylem zmiennym

Nikodem Naróg (kat. 14 lat) – 100m stylem motylkowym

Puzio  Michał (kat. 13 lat) – 50m stylem klasycznym

Szymon Durlak (kat. 13 lat) – 100m stylem grzbietowym

 

Sukcesy, jakie osiągają nasi zawodnicy są wynikiem ciężkiej i systematycznej pracy na treningach. Zawodnicy trenują pięć razy w tygodniu, a dystans pokonywany na każdych zajęciach waha się od 3 do 5 kilometrów. Dwa lata temu na tych samych zawodach wywalczyliśmy 3 medale i był to dla nas olbrzymi sukces , dziś mamy ich siedemnaście, a stały postęp bardzo nas cieszy. Sekcja prężnie się rozwija, a na chwilę obecną trenuje w niej 90 zawodników w przedziale wiekowym od 6 do 16 lat. W kolejnych latach planowane są nabory dlatego serdecznie zapraszamy do śledzenia informacji na temat zarówno sukcesów jak i organizacji sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba.

Już za dwa tygodnie (3 grudnia 2016 r.) nowodębska pływalnia będzie gospodarzem finałowej tury Ligii Pływackiej Dzieci. Impreza ma charakter wojewódzki i wystąpią w niej najlepsi zawodnicy 10 i 11 letni. Nie zabraknie na starcie naszych Piranii, za które już dzisiaj mocno ściskamy kciuki . Powierzenie  nam organizacji tak dużej i ważnej imprezy jest dla nas nie lada wyzwaniem ale i wyróżnieniem, któremu postaramy się sprostać.

Hubert Krasowski trener sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba