Sukces młodych pływaków

przez ADM/I.S.

Po wakacyjnej przerwie wspaniale rozpoczęli sezon młodzi zawodnicy Piranii SOSiR Nowa Dęba. W minioną sobotę w Dębicy miała miejsce inauguracja nowego sezonu pływackiego, na największym obiekcie Podkarpacia odbyła się pierwsza edycja jesiennej ligi dzieci. Zawody dedykowane są dla zawodników 11 oraz 10 letnich ( dopuszcza się start młodszych zawodników) i zgromadziły na starcie 262 zawodników z całego województwa. Piranie wybrały się  na te zawody w jedenasto osobowym składzie: 11 lat Ola Pastuła, Roksana Regiec, Maciej Kopeć, 10 lat Maja Żak, Julia Kolev, Wiktoria Macielak, Marcin Flis, Mateusz Szypuła, oraz 9 lat Ewa Wiącek, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

Pierwszy medal dla naszej drużyny wywalczył Ksawery Siwiec zdobywając brąz  w wyścigu na 50 metrów stylem dowolnym. Ksawery osiągnął rewelacyjny wynik jak na 9 latka pokonując ten dystans w 37,20 sekundy!!! Kolejne wielkie emocje związane były z wyścigiem chłopców na 50 metrów stylem klasycznym ( żabką), w którym w ostatniej finałowej serii popłynęli Janek Krasowski i Mateusz Szypuła. Nasi zawodnicy od startu narzucili bardzo mocne tempo i już na nawrocie wiadomo było, że złoto będzie wewnętrzną sprawą Piranii. Ostatecznie po emocjonującym finiszu zwyciężył Janek, zaś Mateusz zdobywając srebro poprawił swoją życiówkę o blisko 3 sekundy. Janek po krótkiej przerwie sięgnął po brązowy medal w wyścigu na 50 metrów grzbietem, a kolejny medal również brązowy dorzucił Ksawery w wyścigu na 100 metrów stylem zmiennym. Ostatni dla nas medal zdobyła sztafeta mieszana 4×50 metrów stylem dowolnym w składzie Maja Żak, Wiktoria Macielak, Kswery Siwiec, Jan Krasowski ulegając jedynie zawodnikom Sokoła Rzeszów i Delfinka Ustrzyki Dolne.

Bardzo ważne punkty do klasyfikacji drużynowej zdobyli również Maciej Kopeć, dwa razy piąty w wyścigach na 50 metrów stylem dowolnym i motylkowym oraz Flis Marcin piąty na 100 metrów stylem zmiennym. Pozostali nasi zawodnicy również spisali się świetnie często ustanawiając swoje nowe rekordy życiowe. Nasz drużyna wywalczyła w sumie 34 punkty w klasyfikacji drużynowej co jest naszym nowym rekordem, który pozwolił nam na zajęcie 6 miejsca na 18 startujących drużyn. Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników, którzy tak wspaniale reprezentowali nasze miasto.