Pływackie świętowanie Niepodległości

przez ADM/I.S.

Święto setnej rocznicy odzyskania Niepodległości zawodnicy Piranii SOSiR Nowa Dęba uczcili na sportowo rywalizując jednocześnie na trzech pływackich  arenach.

W Kielcach odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa o Puchar Burmistrza Miasta związane oczywiście z rocznicowymi obchodami Święta Niepodległości. W zawodach tych pod opieką trenerów kadry Podkarpacia wystąpili trzej nasi zawodnicy reprezentujący barwy naszego miasta: Maguder Hubert, Durlak Szymon, Puzio Michał. W międzynarodowym towarzystwie w rywalizacji z zawodnikami 28 klubów z Polski nasi chłopcy spisali się świetnie i z dwudniowej imprezy przywieźli 6 medali.

Oto ich wyniki:

Maguder Hubert: złoto na 100 metrów klasykiem z czasem 1:16,62, srebro na 200 metrów klasykiem z czasem 2:51,28

Puzio Michał: srebro na 100 metrów grzbietem z czasem 1:05,91, brąz na 50 metrów stylem dowolnym z czasem 27,88, brąz na 100 metrów stylem dowolnym z czasem 1:01,17.

W Mielcu natomiast z tej samej okazji na starcie stanęło 217 zawodników z 18 klubów południowo-wschodniej Polski. Nowodębskie Piranie w tych mocno obsadzonych zawodach wywalczyły 5 medali. Na podium stanęli: Naróg Nikodem: złoty medal na 100 metrów stylem dowolnym z czasem 55,71 s, złoto na 100 metrów delfinem z czasem 59,78s, oraz srebro na 200 metrów stylem dowolnym z czasem2:03,66.

Kopeć Urszula – brąz na 100 metrów delfinem z czasem 1:17,09

Byczek Karolina – brąz na 100 metrów delfinem z czasem 1:21,41

W Tarnobrzegu 10 listopada odbyła się druga edycja Podkarpackiej Ligii Dzieci. Na te zawody delegowaliśmy 11 osobową drużynę, która spisała się świetnie zdobywając kolejne 7 punktów do ligowej tabeli. Najlepiej spisał się 10 letni Maciej Kopeć, który w wyścigu na 100 metrów grzbietem wywalczył 3 miejsce i brązowy medal, zaś na 50 metrów delfinem był szósty. Szóste miejsca wywalczyli również Ksawery Siwiec na 100 metrów klasykiem oraz Roksana Regiec  na 50 metrów stylem dowolnym.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników reprezentujących nasze miasto i naszą sekcję.