Pływacka Liga Dzieci w Tarnobrzegu

przez ADM/I.S.

Tarnobrzeska  pływalnia była w dniu 4 listopada 2017 r. areną zmagań najmłodszych adeptów pływania na Podkarpaciu. Wystartowało łącznie 250 zawodników z 14 klubów Podkarpacia, wśród nich nie zabrakło zawodników z Nowej Dęby, na co dzień trenujących w sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba.

W Lidze Dzieci rywalizują ze sobą zawodnicy i zawodniczki jedenasto- i dziesięcioletni, którzy pomimo młodego wieku prezentują już niemałe umiejętności, o czym świadczyć mogą dystanse, na jakich przyszło im rywalizować w Tarnobrzegu (min. 200 metrów stylem klasycznym, czy 200 metrów stylem zmiennym). Piranie na zawody wybrały się w 12-osobowym składzie: Baran Maksymilian, Buś Mikołaj, Dzióba Kamil, Kopeć Maciej, Kuźmiński Hubert , Simonowicz Mikołaj, Siwiec Maksym, Stępień Patryk, Trela Emil, Wojtaszek Hubert, Chuchla Natalia, Szwedo Aleksandra.

Wśród bardzo licznej konkurencji najlepiej spisał  się Kamil Dzióba , który zajął 3 miejsce w wyścigu na 50 metrów grzbietem z doskonałym czasem 38,28 s. W wyścigu na 200 m stylem klasycznym Natalia Chuchla zajęła 4 miejsce, a do podium brakło 0,34 s. Bardzo dobry czas na tym samym dystansie uzyskał również Maksym Siwiec  3,31.03, a czas ten pozwolił na zajęcie 5 miejsca.

Bardzo obiecująco wypadł występ najmłodszych Piranii: Macieja Kopcia, Mikołaja Busia i Huberta Wojtaszka. Chłopcy pomimo, iż rywalizowali ze starszymi kolegami zaprezentowali się z bardzo dobrej strony.

Hubert Krasowski