Piranie na Otylia Swim Cup w Lublinie

przez ADM/I.S.

W miniony weekend 23-24 kwietnia na obiektach AQUA Lublin odbyły się zawody pływackie Otylia Swim Cup. Wśród 96 zgłoszonych klubów znalazły się Piranie SOSiR Nowa Dęba w 16-osobowym składzie. Frekwencja podczas zawodów była rekordowa, a na starcie do rywalizacji w 5 kategoriach wiekowych stanęło 1179 zawodników z całej Polski w tym liczna grupa bo około 200 zawodników z Ukrainy, którzy z wiadomych przyczyn przebywają w naszym kraju.

Poziom zawodów był bardzo wysoki, padło wiele bardzo wartościowych wyników, a nasze Piraniątka w tak doborowej stawce prezentowały się świetnie. Ostatecznie zdobyliśmy 8 medali (1 złoty, 5 srebrnych i 2 brązowe).

Tabela medalowa TUTAJ

Piranie przysporzyły całej grupie kibiców (rodziców) z Nowej Dęby wielu wspaniałych wrażeń osiągając świetne czasy, które pozwalały im zajmować bardzo dobre miejsca w tak licznej i wymagającej grupie rywali.

Starty naszych Piraniątek:

9 lat

Sudoł Anna:  4 m-ce 50 m stylem klasycznym, 5m-ce 50 m stylem motylkowym, 9 m-ce 50 m stylem dowolnym, 12 m-ce 50 m stylem grzbietowym.

Ania była bardzo blisko medalu a jej debiut wypadł bardzo dobrze.

Rozmus Karol : 2 m-ce na 50 m stylem dowolnym, 2 m-ce 50 m stylem grzbietowym , 2 m-ce 50 m stylem motylkowym, oraz 3 m-ce 50 m stylem klasycznym.

Karol ostatecznie wywalczył nagrodę dla 2 zawodnika swojej kategorii (wyprzedził go jedynie zawodnik z Ukrainy), w każdym swoim starcie stawał na podium. Brawo Karol!!!

10 lat

Kwaśnik Karolina: 6 m-ce  50 m stylem dowolnym, 7 m-ce 100 m stylem dowolnym, 10 m-ce 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym, 11 m-ce stylem grzbietowym.

Karolinie bardzo niewiele zabrakło do podium, a jej starty były bardzo udane.

Regiec Emilia: 12 m-ce 100m stylem grzbietowym, 12 m-ce 50 m stylem motylkowym, 16 m-ce 50 m stylem grzbietowym, 19 m-ce 50 m stylem klasycznym, 20 m-ce 50 m stylem dowolnym.

Emilka wypadła świetnie poprawiając swoje dotychczasowe osiągnięcia.

Wiącek Piotr: 7 m-ce 100 m stylem grzbietowym, 8 m-ce 50 m stylem grzbietowym, 14 m-ce 50 m stylem klasycznym, 15 m-ce 50 m stylem motylkowym , 16 m-ce 50 m stylem dowolnym.

Piotrek był bliski medali w wyścigach grzbietem, a za jego występ należą się zasłużone brawa.

Krasowski Stanisław: 13 m-ce 50 m stylem motylkowym, 17 m-ce 100 m stylem klasycznym, 25 m-ce 50 m stylem dowolnym, 26 m-ce 50 m stylem klasycznym i grzbietowym.

Stasiu poprawił swoje życiówki co pozwoliło na zajmowanie miejsc w pierwszej połowie stawki zawodników.

11 lat

Rozmus Maja: 5 m-ce  50 m stylem motylkowym, 6 m-ce 50 m stylem klasycznym i 50 m stylem dowolnym, 7 m-ce 100 m stylem dowolnym, 8 m-ce 50 m stylem grzbietowym.

Maja w swoich startach była o włos od medali, dodatkowo w swojej grupie miała bardzo liczną i mocną grupę zawodniczek z Ukrainy.

Gałązka Karolina: 11 m-ce 50 m stylem grzbietowym, 13 m-ce 50 m stylem dowolnym, 20 m-ce 100 m stylem grzbietowym, 27 m-ce 50 m stylem klasycznym, 28 m-ce 50 m stylem motylkowym.

Karolina spisała się bardzo dobrze a jej wyniki i postępy napawają nas dużym optymizmem na przyszłość.

Ordon Szymon: 13 m-ce 100 m stylem klasycznym, 17 m-ce 50 m stylem klasycznym, 20 m-ce 50 m stylem motylkowym, 29 m-ce 50 m grzbietem, 33 m-ce 50 m stylem dowolnym.

Szymek w ostatnim okresie poczynił ogromne postępy, a uzyskane wyniki tylko to potwierdzają.

Kopeć Bartosz: 15 m-ce 50 m stylem klasycznym, 16 m-ce 50 m stylem grzbietowym, 25 m-ce 100 m stylem grzbietowym, 34 m-ce 50 m stylem dowolnym, 37 m-ce 50 m stylem motylkowym.

Bartek pomimo niedawnej kontuzji zaprezentował się bardzo dobrze i zasłużył na duże brawa.

Dobrowolski Jan: 18 m-ce 50 m stylem klasycznym, 27 m-ce 50 m stylem grzbietowym, 33 m-ce 50 m stylem motylkowym, 36 m-ce 100 m stylem grzbietowym, 47m-ce 50 m stylem dowolnym.

Janek poprawił swoje wyniki i stale się rozwija więc o przyszłość możemy być spokojni.

12 lat

Tereszkiewicz Maria: 11 m-ce 50 m stylem klasycznym, 16 m-ce 100 m stylem klasycznym, 50 m stylem motylkowym oraz 50 m stylem dowolnym, 25 m-ce 200 m stylem klasycznym.

Marysia w bardzo wymagającej stawce rywalek wypadła świetnie poprawiając swoje życiówki.

Wiącek Ewa: 11 m-ce 100 m stylem motylkowym, 13 m-ce 100 m stylem klasycznym, 14 m-ce 50 m stylem klasycznym, 22 m-ce 50 m grzbietem, 26 m-ce 50 m stylem motylkowym.

Ewa osiągnęła bardzo wysokie miejsca, a jej czasy napawają optymizmem na przyszłość.

Tereszkiewicz Julia: 16 m-ce 50 m stylem klasycznym, 20 m-ce 200 m stylem zmiennym, 23 m-ce 50 m grzbietem, 24 m-ce 50 m stylem motylkowym.

Julia swoimi wynikami i stałym postępem upewniła nas w przekonaniu, że najlepsze dopiero przed nią.

Siwiec Ksawer: 5 m-ce 50 m stylem motylkowym, 7 m-ce 200 m stylem zmiennym, 9 m-ce 100 m stylem klasycznym i 200 m stylem dowolnym, 12 m-ce 100 m stylem grzbietowym.

Ksawery dał z siebie wszystko, a do medali brakowało setnych sekundy, udowodnił przynależność do czołówki 12-latków w kraju.

Krasowski Jan: 1 m-ce 50 m stylem dowolnym, 2 m-ce 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem dowolnym, 3 m-ce 50 m stylem klasycznym, 5 m-ce 50 m stylem grzbietowym.

Janek czterokrotnie zameldował się na podium, a złoty medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 28,99s. (drugi rezultat w kraju) sprawia, że z optymizmem i dużymi nadziejami patrzymy w przyszłość.

Szczegółowe wyniki zawodów TUTAJ

Wyniki naszych zawodników pozwalały im zajmować wysokie miejsca w klasyfikacji najlepszych zawodników imprezy co można zobaczyć TUTAJ

Na koniec chcielibyśmy serdecznie podziękować firmie BIMAR S.C. Marcin Wiącek i Tomasz Kalicki za opłacenie noclegów wraz ze śniadaniem w Lublinie dla całej drużyny, dzięki czemu do niedzielnych startów zawodnicy przystępowali wypoczęci, oraz rodzicom biorącym udział w wyjeździe za opiekę nad dziećmi i nieocenioną pomoc w transporcie na zawody, jak również za głośne wsparcie z trybun AQUA Lublin.

WSZYSTKIM PIRANIOM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Piotr Socha i Hubert Krasowski trenerzy sekcji pływackiej Piranie SOSiR Nowa Dęba