STADION SPORTOWY Z BIEŻNIĄ LEKKOATLETYCZNĄ

Modernizacja stadionu SOSiR w Nowej Dębie

W przyjętym budżecie gminy Nowa Dęba na rok 2014 zabezpieczono środki na projektowanie bieżni lekkoatletycznej na miejscowym stadionie. Burmistrz Wiesław Ordon, wsłuchując się w liczne głosy trenerów, zawodników i mieszkańców, zaproponował  w projekcie budżetu środki na zaprojektowanie nowej bieżni.

SOSiR Nowa Dęba w najbliższym czasie przystępuje do projektowania zadania  pn. „Przebudowa bieżni lekkoatletycznej na  stadionie w Nowej Dębie”. W ramach zadania  planuje się zaprojektowanie:  bieżni okólnej czterotorowej o sztucznej nawierzchni na 400 m, wraz z bieżnią sześciotorową prostą na 110 m, oraz z zeskocznią do skoku w dal i trójskoku; rzutnię do dysku, a także  rzutnię do kuli, wraz z systemem drenażowym odprowadzania wód opadowych. Projekt będzie uwzględniał również powstanie sieci nawadniającej główną płytę boiska, wraz z podziemnym systemem nawadniającym. Chcemy przyjąć takie założenia projektowe, aby bieżnia spełniała wymogi do rozgrywania lokalnych zawodów w lekkiej atletyce oraz aby służyła zawodnikom sekcji LA do treningów, a także mogła być użyczana innym klubom lub reprezentacjom w czasie zgrupowań i konsultacji.

Nasi nowodębscy lekkoatleci osiągnęli wiele sukcesów na stadionach Polski, Europy i Świata, trenując na „bieżni” nie spełniającej żadnych wymogów. Młodsi następcy zasługują na bieżnię, rzutnie i skocznie, które będą nowoczesne, bezpieczne i doprowadzą do sukcesów nie mniejszych niż osiągnęli ich starsi koledzy.

Trzeba uczyć się od najlepszych, wobec tego z przyjemnością wysłuchamy opinii naszych dotyczącej projektu zawodników Grzegorza Sudoła, Kamila Gurdaka, trenerów Juliana Zięby i Bogdana Karkuta.

W ostatnich latach ośrodki sportu w Stalowej Woli i Mielcu wybudowały nowe bieżnie. Jesteśmy w kontakcie z  ich użytkownikami i zarządcami w celu zbierania doświadczeń przed projektowaniem, tak aby uniknąć błędów i niespodzianek.

W związku z powyższym dyrektor SOSiR organizuje spotkanie konsultacyjne z Zarządem MKS STAL, trenerami lekkiej atletyki, nauczycielami wychowania fizycznego, byłymi i obecnymi zawodnikami sekcji LA w celu określenia i omówienia założeń projektowych.

 

Adam Szurgociński

Dyrektor SOSiR
pasek

Fotografie Stadionu

pasek
Stadion mieści się w Nowej Dębie przy ulicy Chopina1. Jest to kompleks trzech boisk piłkarskich. Dwa pełnowymiarowe boiska o wymiarach 105m x 65m i boisko boczne (tzw. korty) przeznaczone głównie do celów typowo rekreacyjnych. Obiekty SOSiR-u to także bieżnia lekkoatletyczna wokół głównego boiska, dzięki czemu bez problemu możnego rozgrywać zawody lekkoatletyczne. Trybuny mogą pomieścić ok. 2000 osób, w tym posiadamy 1200 miejsc siedzących.

Źródło: MKS STAL