Narodowe Święto Niepodległości uczczone na sportowo

przez ADM/I.S.

W dniu 11 listopada 2016 r. w Nowej Dębie odbył się Marsz i Bieg „ku Niepodległości”. Zostały one zorganizowane aby uczcić Narodowe Święto Niepodległości na sportowo.

Marsz nordic walking wystartował spod Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie w kierunku Ośrodka nad Zalewem i po okrążeniu zalewu zameldował się na mecie. Wzięło w nim udział 51 osób w różnych kategoriach wiekowych. Wszyscy uczestnicy marszu otrzymali pamiątkowe koszulki z motywem patriotycznym oraz dyplomy uczestnictwa. Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczone zostały przez Pana Burmistrza Wiesława Ordona i przez Zastępcę Burmistrza Pana Leszka Mirowskiego. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców w poszczególnych kategoriach:

Wśród kobiet:

I miejsce – Martyna Pasek (kategoria 0-30 lat)

II miejsce – Czaja Kornelia (kategoria 0-30 lat)

III miejsce – Cyma Michalina(kategoria 0-30 lat)

I miejsce – Załęska – Magda Edyta (kategoria 31-60 lat)

II miejsce – Niedzielska Teresa (kategoria 31-60 lat)

III miejsce – Dec Elżbieta (kategoria 31-60 lat)

I miejsce – Kaproń Maria (kategoria 61+ lat)

II miejsce – Trojanowska Teresa (kategoria 61+ lat)

III miejsce – Tomińska Maria (kategoria 61+ lat)

Wśród mężczyzn:

I miejsce – Wołosz Maciej (kategoria 0-30 lat)

II miejsce – Wołosz Jakub (kategoria 0-30 lat)

I miejsce – Załęski Wojciech (kategoria 31-60 lat)

I miejsce – Wąsowicz Andrzej (kategoria 61+ lat)

II miejsce – Hałka Stanisław (kategoria 61+ lat)

III miejsce – Załęski Karol (kategoria 61+ lat)

Bieg odbył się w Ośrodku nad Zalewem na trzech dystansach: 1700 m (1 okrążenie), 3400 m (2 okrążenia) i 5100 m (3 okrążenia). Wzięło w nim udział 59 osób a wśród nich Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon.  Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki z motywem patriotycznym oraz dyplomy uczestnictwa. Zwycięzcy otrzymali puchary, które wręczone zostały przez Pana Burmistrza Wiesława Ordona i przez Zastępcę Burmistrza Pana Leszka Mirowskiego. Poniżej prezentujemy listę zwycięzców na poszczególnych dystansach:

I miejsce – Smolarczyk Karolina (dystans 1700m)

II miejsce – Milczanowska Zuzanna (dystans 1700m)

III miejsce – Motyka Gabriela (dystans 1700m)

I miejsce – Zięba Klaudia (dystans 3400m)

II miejsce – Samisz Daria (dystans 3400m)

III miejsce – Motyka Ewelina (dystans 3400m)

I miejsce – Prokopiuk Marcel (dystans 1700m)

II miejsce – Wdowiak Patryk (dystans 1700m)

III miejsce – Wdowiak Dominik (dystans 1700m)

I miejsce – Urbaniak Arkadiusz (dystans 3400m)

II miejsce – Czachor Rafał (dystans 3400m)

III miejsce – Piórek Kamil (dystans 3400m)

I miejsce – Kuźniar Jacek (dystans 5100m)

II miejsce – Bal Jakub (dystans 5100m)

III miejsce – Serafin Marek (dystans 5100m)

Wszystkim nagrodzonym gratulujemy pucharów, wszystkim uczestnikom – ukończenia biegu. Wszystkich chętnych zapraszamy za rok na następny bieg i marsz „ku Niepodległości”.