Ferie z piłką nożną w SOSiR

Ferie_2015

W dniu 10 lutego w hali sportowej Zespołu Szkół Nr 1 w Nowej Dębie odbył się halowy Turniej piłki nożnej. W turnieju wzięło udział 19 zespołów, które rywalizowały w kategoriach szkół podstawowych (klasy I-III i IV-VI) szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Organizatorem turnieju był Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie.
Zmagania rozpoczęli gimnazjaliści. Pięć drużyn rozgrywało mecze każdy z każdym. Po rozegraniu wszystkich spotkań w tej grupie ukształtowała się tabela w której I miejsce zdobyła drużyna Hadykówka, miejsce II zdobyła drużyna Albatrosy, na trzecim Miejscu uplasowała się drużyna Szybcy i Zwinni. Tradycyjnie już organizatorzy uhonorowali  statuetkami najlepszego zawodnika, którym został Marcin Surma z Albatrosów, najlepszym bramkarzem uznano Damiana Kurtyszę z drużyny Trędowaci, Królem strzelców został Dawid Hamczyk z Hadykówki.
W następnej kolejności na parkiecie zaprezentowali się nasi najmłodsi piłkarze z klas I-III. W tej kategorii I miejsce zdobyła drużyna FRUGO, srebrne medale wywalczyła drużyna REAL, brązowy krążek przypadł drużynie FC BORO. Królem strzelców został Ernest Trela,  z FRUGO, który dopiero w dodatkowych rzutach karnych wygrał rywalizację z dwoma innymi zawodnikami. Najlepszym bramkarzem uznano Wojciecha Kopcia z FC BORO. Tytuł najlepszego zawodnika zdobył Filip Sudoł z drużyny FRUGO.

W kategorii klas IV-VI po zaciętej rywalizacji zwyciężyła drużyna Kiszone Ogórki, miejsce drugie zdobyła drużyna Śnieżne Kozy, trzecią pozycję zdobyła ekipa FC Szamany. Również i w tej kategorii indywidualne nagrody zdobyli Król strzelców Patryk Steczkiewicz z drużyny Śnieżne Kozy, najlepszy bramkarz to Aleks Gwiazda z drużyny FC Szamany, najlepszy zawodnik Patryk Wdowiak z drużyny Kiszone ogórki.
Na koniec zmagań w Turnieju wystąpiło osiem drużyn w kategorii szkół ponad gimnazjalnych. Rozgrywano eliminacje w dwóch grupach. Zwycięzcy grup rozegrali meczo I miejsce. Zdobywcy drugich miejsc musieli zadowolić się pojedynkiem o brązowy medal.
W meczu o trzecie miejsce drużyna Hadykówka przegrała z drużyną Łowcy B 0:1
W meczu o złoto drużyna Bahnatowcy  przegrała z drużyną Juniorzy 0:1
Najlepszym bramkarzem w grupie najstarszej został Kamil Kalandyk

Najlepszym zawodnikiem wybrano Kamila Rębisza

Najwięcej bramek zdobył Konrad Szypuła i tym samym zdobył Tytuł Króla strzelców.

Wszystkie mecze sędziował Animator Sportu w SOSiR Wojciech Krzeszewski, sekretariat zawodów prowadzili Adam Bunio i Rafał Lewandowski. Wszystkim biorącym udział zawodnikom, rodzicom, kibicom i organizatorom składam podziękowania za udział, kibicowanie i pracę przy organizacji turnieju.