Fenomenalny występ Piranii w Mistrzostwach Okręgu Podkarpackiego

przez ADM/I.S.

W niedzielę 25 października na krytej pływalni Samorządowego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w pływaniu dzieci 10 i 11 letnich. Organizatorem imprezy był Podkarpacki Okręgowy Związek Pływacki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego.

W zawodach wspaniale wystąpiła ekipa z Nowej Dęby zdobywając 16 medali (8 złotych, 4 srebrne i 4 brązowe) wynik ten pozwolił nam zająć  PIERWSZE MIEJSCE W TABELI MEDALOWEJ MISTRZOSTW!!!!

Reprezentacja naszego klubu liczyła ośmioro zawodników:

10 lat – Ewa Wiącek, Ksawery Siwiec, Jan Krasowski.

11 lat – Maja Żak, Julia Kolev, Wiktoria Macielak, Mateusz Szypuła, Marcin Flis.

W zawodach nie miał sobie równych Jan Krasowski, który wystartował w pięciu konkurencjach i wszystkie wygrał zdobywając 5 złotych medali!!!  (50m st. dowolnym, 100 m st. grzbietowym, 100 m st. klasycznym, 100 m st. dowolnym, 50 m st. grzbietowym).

Równie dobrze spisał się Ksawery Siwiec, który również pięciokrotnie stawał na podium: 3 złote medale (200m st. dowolnym, 50 m st. klasycznym, 100 m st. zmiennym) oraz 2 srebrne (50 m st. dowolnym, 50 m st. motylkowym).

Ewa Wiącek wywalczyła srebro w wyścigu na 100m st. dowolnym i dwa brązowe medale (50 m st. motylkowym, 100 m st. zmiennym).

Flis Marcin zdobył srebrny medal w wyścigu na 100 m st. motylkowym.

Żak Maja zdobyła brązowy medal w wyścigu na 100 m st. motylkowym.

Szypuła Mateusz wywalczył brąz  w wyścigu na 200 m st. klasycznym.

Wiktoria i Julia również zaprezentowały bardzo wysoki poziom sportowy a do medali brakowało czasami setne sekundy.

W punktacji najlepszego zawodnika  wśród 10 latków zwyciężył Jan Krasowski, zaś drugie miejsce zajął Ksawery Siwiec. Wśród dziewcząt 10 letnich na trzecim miejscu znalazła się Ewa Wiącek.

Dla 10 i 11 latków była to docelowa i najważniejsza impreza w roku, ponieważ w tej kategorii wiekowej nie rozgrywa się Mistrzostw Polski.

Szczegółowe wyniki można zobaczyć TUTAJ.

Klasyfikację medalową można zobaczyć TUTAJ.

Serdeczne gratulacje i brawa dla naszych zawodników!!!!

Zawody odbyły się bez udziału publiczności, a w czasie ich trwania zachowane zostały wszystkie procedury bezpieczeństwa szczegółowo określone przez PZP w oparciu o wytyczne Ministerstwa.