„Biegniemy dla Niepodległej”

2 czerwca odbyły się w Nowej Dębie odbyły się Biegi uliczne w ramach obchodów 100 lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Organizatorem Biegów było Nowodębskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne.

Impreza organizowana i finansowana w ramach Zadania: „Polskie drogi do niepodległości!!!”
w ramach projektu grantowego pn. Organizacja wydarzeń rekreacyjnych, wykorzystujących zasoby turystyczno-rekreacyjne współfinansowane jest ze środków Unii Europejskiej
w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego PROW na lata 2014-2020.

Zawody współorganizowane przez Burmistrza Miasta i Gminy Nowa Dęba, Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie, Samorządowy Ośrodek Kultury. Przy współudziale i znaczącej pomocy nauczycieli okolicznych szkół z Gmin Nowa Dęba, Majdan Królewski, Cmolas.

Ponad 150 zawodników w różnym wieku wystartowało w dwunastu biegach na różnych dystansach. Najmłodsi ścigali się na dystansie 400 m wokół placu mjr. Gryczmana, w tej kategorii uczestniczyło najwięcej uczestników. Młodzież rywalizowała na 800 i 120 m,
 a dorośli w kategorii Open mieli do pokonania 1600 m. Wyniki prezentujemy poniżej.
Po biegach na scenie odbyły się dekoracje zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Puchary i medale wręczali: Wiesław Ordon Burmistrz  Miasta i Gminy Nowa Dęba, Leszek Mirowski Zastępca Burmistrza, Jerzy Sudoł Prezes NTSK, Anna Babula instruktor SOK Nowa Dęba, Iwona Strojek Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Nowej Dębie, Józefa Kaczmarek Prezes Związku Emerytów, Iwona Szczur nauczyciel Zespołu Placówek Oświatowych, Beata Krystel, Katarzyna Migas, Wojciech Migas nauczyciele z Gminy Majdan Królewski, Julian Zięba trener lekkiej atletyki MKS STAL Nowa Dęba, Wojciech Stępień opiekun Związku Strzeleckiego z ZS nr 2, Antoni Kapusta prezes PGKiM Nowa Dęba, Marek Ożga Dyrektor WORD Tarnobrzeg, Marek Zięba- Radny Powiatu Tarnobrzeskiego, Adam Szurgociński Dyrektor SOSiR.

Nagrody ufundowali sponsorzy: Burmistrz Miasta i Gminy, Mariola i Marek Berdychowscy – Festiwal Biegowy w Krynicy, Nadleśnictwo Nowa Dęba, Wójt Gminy Majdan Królewski, Teresa i Czesław Hopek, PSS Społem Nowa Dęba, Lasowiacka Grupa Działania, Bank Spółdzielczy w Tarnobrzegu oddział Nowa Dęba, PGKiM Nowa Dęba, Nowodębskie Towarzystwo Społeczno Kulturalne. Pomocy w zabezpieczeniu imprezy udzielili: Szpital Powiatowy w Nowej Dębie, Komenda Miejska Policji w Tarnobrzegu, Komisariat Policji
w Nowej Dębie, Straż Miejska w Nowej Dębie.

Słowa podziękowania za pomoc dla Beaty Szatkowskiej, Juliana Zięby i Kamila Hinzmana
a także dla nauczycieli pracujących społecznie w biurze zawodów i na mecie: Marty Majdańskiej, Katarzyny Lewandowskiej, Iwony Szczur, Małgorzaty Gierach, Doroty Rybak, Ryszarda Szafrana, Jerzego Brzuszka, Wiesława Szczura, Adama Szpunara, Grzegorza Treli, Roberta Suski, Arkadiusza Tereszkiewicza, Mariusza Kopeć, Wojciecha Migas.

Tabele na zakończenie przedstawiały się następująco:

Kategoria: dziewczyny kl. I-III 400m

  1. Karolina Zięba SP 3 Nowa Dęba
  2. Zuzanna Żabczyńska SP 3 Nowa Dęba
  3. Maria Tereszkiewicz SP 2 Nowa Dęba
  4. Maja Żak kl. 2 Majdan Królewski
  5. Emilia Wargacka kl. 2 SP Majdan Królewski
  6. Wiktoria Macielak kl. 2 SP 2 Nowa Dęba
  7. Magdalena Sikora kl. 2 SP Komorów
  8. Julia Wdowiak SP Alfredówka
  9. Milena Puzio kl. 1 Majdan Królewski
  10. Amelia Kuriata kl. 2 Majdan Królewski
  11. Claudia Kiwak klasa III Nowa Dęba
  12. Anna Boksa kl. I Majdan Królewski
  13. Anna Sudoł Przedszkole nr 5 Nowa Dęba
  14. Amelia Trawińska kl. I Majdan Królewski

Kategoria: chłopcy kl. I-II 400m

  1. Artur Puk kl. 2 Majdan Królewski
  2. Dawid Kulig kl. 2 Majdan Królewski
  3. Jakub Rząsa kl. 2 Majdan Królewski
  4. Bartosz Maciąg kl. 2 Majdan Królewski
  5. Jan Krasowski kl. I SP 2 Nowa Dęba
  6. Natan Panek kl. I Majdan Królewski
  7. Szymon Łącki kl. I Nowa Dęba
  8. Tomasz Serafin kl. II Nowa Dęba
  9. Bartłomiej Bednarski
  10. Radosław Rząsa kl. I Majdan Królewski
  11. Antoni Jasiewicz
  12. Kamil Książek kl. I Majdan Królewski
  13. Kornel Gładysz kl. I SP2
  14. Emilia Sałdan kl. I SP3 Nowa Dęba
  15. Oskar Stępień kl. I
  16. Bartosz Adamski
  17. Szymon Zięba 5 lat 22.07.2013
  18. Maksym Motylski SP Klatki kl. I
  19. Kacper Stępień Przedszkole
  20. Mirosław Motylski Krzątka

Kategoria: dziewczyny kl. III-IV 400m

  1. Weronika Markowicz SP Majdan Królewski
  2. Nina Sudoł kl. IV SP Komarów
  3. Patrycja Grosiak kl. IV SP Majdan Królewski
  4. Weronika Ślusarz kl. IV SP Majdan Królewski
  5. Kinga Kaczmarska kl. III SP Majdan Królewski
  6. Karolina Chmielowiec kl. IV SP Komorów
  7. Klaudia Rząsa kl. IV SP Majdan Królewski
  8. Emilia Kulig kl. III SP Majdan Królewski
  9. Amelia Gil kl. IV SP Tarnowska Wola
  10. Magdalena Żmuda kl. IV SP III Nowa Dęba
  11. Karolina Grzymała-Moszczyńska kl. V
  12. Milena Sałdan kl. IV SP III Nowa Dęba
  13. Łucja Markowicz
  14. Anna Chałka kl. IV SP Majdan Królewski
  15. Karolina Sikora kl. IV
  16. Katarzyna Ziętek kl. III SP Komorów

Kategoria: chłopcy kl. III-IV 400m

  1. Hubert Garboś Kaczaki SP Ślęzaki
  2. Krystian Wołosz kl. IV Majdan Królewski
  3. Nikodem Jaskot kl. IV
  4. Dawid Myszka kl. III Ślęzaki
  5. Maciej Puzio kl. IV SP 3 Nowa Dęba
  6. Krystian Wąsik kl. IV SP 2 Nowa Dęba
  7. Benjamin Bednarski kl. III SP 2 Nowa Dęba
  8. Mikołaj Jańczyk kl. IV SP III Nowa Dęba
  9. Dominik Diegtiarenko kl. IV SP nr 2 Nowa Dęba
  10. Karol Frodyma kl. III Durdy
  11. Fabian Piekarz kl. IV SP Majdan Królewski
  12. Patryk Żarów kl. III
  13. Mateusz Kizior kl. IV SP 2 Nowa Dęba
  14. Jakub Kwiatkowski kl. IV SP III Nowa Dęba
  15. Piotr Płaza kl. IV SP 2 Nowa Dęba
  16. Kamil Wilk kl. IV
  17. Krystian Mroczek
  18. Nikodem Czapka kl. III Majdan Królewski
  19. Piotr Stróż kl. III SP 2 Nowa Dęba
  20. Patryk Wołowiec kl. III SP 2 Nowa Dęba
  21. Szymon Grębowiec kl. IV
  22. Mikołaj Bajek kl. IV
  23. Bartłomiej Sudoł kl. IV
  24. Tomasz Gil kl. III
  25. Wiktor Samołyk kl. III SP 2 Nowa Dęba

Kategoria: dziewczyny kl. V-VI 800m

  1. Zuzanna Milczanowska SP nr 2
  2. Wiktoria Wojciechowska kl. V Komorów
  3. Emilia Jaskot kl. V
  4. Wiktoria Wdowiak kl. V Majdan Królewski
  5. Julia Markowicz kl. VI

Kategoria: chłopcy kl. V-VI 800m

  1. Kacper Gołąbek kl. VI
  2. Jan Mauzycki kl. VI SP 3 Nowa Dęba
  3. Filip Tereszkiewicz kl. V Akademia Piłkarska Mielec
  4. Karol Wilk kl. V SP 2
  5. Karol Wąsik kl. VI SP 2
  6. Wiktor Rząsa kl. V Majdan Królewski
  7. Gustaw Lewandowski kl. V SP 3 Nowa Dęba
  8. Michał Janisiewicz kl. VI
  9. Bartłomiej Duraj 12 lat
  10. Maciej Sudoł kl. V Tarnowska Wola
  11. Olaf Michałów kl. V SP 2 Nowa Dęba

Kategoria: gimnazjum dziewczyny + kl. VII

  1. Beata Kupiszewska SP Majdan Królewski
  2. Karolina Smolarczyk kl. III Gimnazjum
  3. Gabriela Urbańska Gimnazjum Cmolas
  4. Wiktoria Puk Gimnazjum Majdan Królewski
  5. Dominika Zięba Gimnazjum Majdan Królewski
  6. Paulina Wójcik Gimnazjum Majdan Królewski
  7. Gabriela Kwarta SP Komorów
  8. Martyna Motylska PSP Klatki
  9. Wiktoria Gurdak SP 3 Nowa Dęba
  10. Liwia Wołosz Majdan Królewski
  11. Sylwia Tomczyk Gimnazjum Majdan Królewski
  12. Julia Migas Gimnazjum Majdan Królewski

Kategoria: gimnazjum chłopcy  +  kl. VII 

  1. Wiktor Zięba kl. VII SP Komorów
  2. Patryk Wdowiak Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzeg
  3. Dawid Płaza Gimnazjum
  4. Mateusz Pikuła Gimnazjum
  5. Patryk Majewski kl. VIII
  6. Jakub Ślusarz kl. VIII SP Majdan Królewski
  7. Łukasz Wilk kl. III Gimnazjum nr 1 w Nowej Dębie
  8. Maksymilian Gil kl. VII SP Majdan Królewski
  9. Konrad Rębisz SP Majdan Królewski
  10. Sebastian Miśkowicz SP Majdan Królewski
  11. Filip Mokrzycki SP Majdan Królewski
  12. Grzegorz Kopeć kl. VII

Kategoria: SPP dziewczyny

  1. Klaudia Zięba 17 lat
  2. Ewelina Szczur kl. III Technikum
  3. Izabela Krelska 17 lat ZS nr 2 Nowa Dęba

Kategoria: SPP chłopcy

  1. Marcel Prokopiuk MKS Stal Nowa Dęba
  2. Rafał Czachor LO Kopernik Tarnobrzeg
  3. Dominik Włodyka ZS nr 1 Nowa Dęba
  4. Mikołaj Tomasiewicz ZS nr 1 Nowa Dęba
  5. Adrian Głowacki ZS nr 2 Nowa Dęba
  6. Jakub Wrucha ZS nr 2 Nowa Dęba
  7. Bartek Plichta ZS nr 2 Nowa Dęba

Kategoria: OPEN mężczyźni

  1. Mariusz Turczyn
  2. Bogdan Zmitrowicz
  3. Paweł Gołąbek
  4. Zbigniew Urbański
  5. Hubert Byrka

Kategoria: OPEN kobiety

  1. Katarzyna Migas

Foto: Wiesław Szczur